Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y z podziękowaniami za przyjęcie dawki przypominającej

Już 7 milionów osób przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo z tej okazji postanowiło wysłać specjalne SMS-y. Resort zwraca się także do osób, które mogą przyjąć dawkę przypominającą.

Unsplash.com
Adem ay ik Au I We BBM unsplash

Od wtorku, 11 stycznia Resort Zdrowia wysłała SMS-y do 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą. Ministerstwo w treści wiadomości nie tylko dziękuję, ale prosi, także o zachęcanie innych osób.

- Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov -

Ministerstwo zachęca także do szczepień

Oprócz podziękowań, resort wysłał SMS-y do osób, które mogą już przyjąć dawkę przypominającą, ale z niezależnych przyczyn jeszcze się na nie nie zarejestrowały. Wiadomość tekstowa została zaadresowana do 240 tys. osób, w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron.

- UWAGA! Już …… (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed omikronem. Więcej: pacjent.gov

SMS-y przypominające o przyjęciu kolejnej dawki, będą wysyłane do każdej osoby, której będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego lub zaszczepionej kolejną dawką.

100 tysięcy zgonów na COVID-19

We wtorek, 11 stycznia 2022 r. MZ poinformowało o 11 406 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym 1069 na Śląsku. Z powodu COVID-19 zmarły 173 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 320 osób.

- Przekroczyliśmy barierę 100 tysięcy zgonów covidowych od początku pandemii - przekazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

czytaj więcej:

L 14

Tychy zamykają miejskie punkty szczepień

Mufid majnun ru Q rc5t Oo unsplash

Zaszczep się i spisz przy tyskich parafiach!

AR 210729745

Minister Zdrowia ostrzega przed powrotem obostrzeń

Szczepionka covid19

Trzecia dawka szczepionki. Sprawdź, kto może skorzystać

Markus winkler q63 JRN2 Wpo unsplash

Rząd zdradził strategię na kolejną falę zakażeń

Michał Dworczyk

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Para pixabay

Konferencja o edukacji seksualnej odbędzie się 14 czerwca