Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y z podziękowaniami za przyjęcie dawki przypominającej

Już 7 milionów osób przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo z tej okazji postanowiło wysłać specjalne SMS-y. Resort zwraca się także do osób, które mogą przyjąć dawkę przypominającą.

Unsplash.com
Adem ay ik Au I We BBM unsplash

Od wtorku, 11 stycznia Resort Zdrowia wysłała SMS-y do 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą. Ministerstwo w treści wiadomości nie tylko dziękuję, ale prosi, także o zachęcanie innych osób.

- Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov -

Ministerstwo zachęca także do szczepień

Oprócz podziękowań, resort wysłał SMS-y do osób, które mogą już przyjąć dawkę przypominającą, ale z niezależnych przyczyn jeszcze się na nie nie zarejestrowały. Wiadomość tekstowa została zaadresowana do 240 tys. osób, w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron.

- UWAGA! Już …… (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed omikronem. Więcej: pacjent.gov

SMS-y przypominające o przyjęciu kolejnej dawki, będą wysyłane do każdej osoby, której będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego lub zaszczepionej kolejną dawką.

100 tysięcy zgonów na COVID-19

We wtorek, 11 stycznia 2022 r. MZ poinformowało o 11 406 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym 1069 na Śląsku. Z powodu COVID-19 zmarły 173 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 320 osób.

- Przekroczyliśmy barierę 100 tysięcy zgonów covidowych od początku pandemii - przekazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.