Misie opanują hokejowy szlagier. Kibice wrzucą je tam w ramach charytatywnej akcji Teddy Bear Toss

We wtorek 20 grudnia 2022 r. na Stadionie Zimowym przy okazji derbowego hokejowego spotkania z GKS Katowice odbędzie się dziewiąta edycja akcji Teddy Bear Toss - zbiórka pluszowych misiów poprzez rzucanie ich na taflę. Do tej pory zebrano tak ponad 15 tysięcy zabawek.

Ostatnie domowe spotkanie w tym roku tyscy ,,trójkolorowi" zakończą zabawnym akcentem w imię świątecznej filantropii. W trakcie meczu z katowicką GieKSą - obecnym mistrzem Polski w hokeju na lodzie - w głównych rolach obok graczy będą kibice, którzy przyniosą maskotki.

Klub zachęca do uczestnictwa w akcji - każdy kibic, który przy zakupie biletu okaże w kasie misia, otrzyma wejściówkę za 5 złotych. Przygotowano dla nich też niespodziankę.

Jak wygląda Teddy Bear Toss?

Teddy Bear Toss polega na przynoszeniu maskotek przez kibiców, które po wrzuceniu ich na taflę są zbierane przez sportowców, a następnie trafiają do dzieci. Pluszaki pomagają przetrwać najmłodszym pobyt w szpitalu czy domu dziecka. Maskotki muszą być nowe i zapakowane w foliowe woreczki. Władze drużyny proszą o zarzucenie nimi lodowiska przy pierwszej bramce dla gospodarzy.

Rekord padł w 2019 roku, gdy podczas spotkania z Unią Oświęcim zebrano 2.357 misiów.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w ostatnich tygodniach wielu kibiców pytało już nas o Teddy Bear Toss. W ubiegłym roku postanowiliśmy rozszerzyć akcję i wyjść z nią poza granice Tychów. Maskotki trafiły do kilkudziesięciu domów dziecka z województwa śląskiego i wywołały uśmiech na twarzy wielu osób – mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS-u Tychy.

ak

czytaj więcej:

Gks Tychy Zagłębie Sosnowiec 6.12.2022 1

Hokej: GKS Tychy rozbił Zagłębie 6:1

Tychy gospodarzem MŚ w Hokeju

Miasto Tychy dołącza do grona gospodarzy Mistrzostw Świata

Lodowisko

Okres mrożenia tafli lodowiska nie będzie wydłużony

Warsztaty szkoleniowe Extreme City

Nauka jazdy na rolkach, deskorolce oraz hulajnodze

Rower

Czas zacząć półkolonie w mieście!

Wodny plac zabaw

Tychy ochłodzą mieszkańców

Senioriada

MCK Tychy zaprasza na Senioriadę