„Mistrzostwo w lidze ważniejsze od honoru?”. Roman Polko skrytykował GKS Tychy

- Nie potrafię zrozumieć tej postawy kiedy z jednej strony wznosi się piękne hasła o wsparciu Ukrainy, o dumie z Niezłomnych Żołnierzy walczących o Niepodległą Rzeczpospolitą, a jednocześnie karmi się ruskich trolli wspierających propagandową machinę putina - komentuje sprawę rosyjskich gracze w GKS Tychy Roman Polko.

W niedzielę, 27 marca 2022 r., dwójka tyskich radnych z klubu PiS wezwała rosyjskich zawodników GKS Tychy do potępienia wojny wywołanej przez Rosję w Ukrainie. Teraz do sytuacji w GKS Tychy odniósł się pochodzący z Tychów generał w stanie spoczynku Roman Polko. Pochwalił on kluby sportowe, które usunęły z drużyn rosyjskich graczy. Natomiast skrytykował kluby GKS Tychy i Cracovia.

Szacunek dla KH Polonia Bytom, Ciarko STS Sanok, GKS Katowice... Także dla rosyjskich hokeistów KH Energa Toruń, którzy mieli odwagę powiedzieć NIE dla rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Hańba dla polskich (?) klubów: GKS TYCHY, CRACOVIA, które wraz z działaczami i władzami miast odmawiają potępienia tej wojny i zdają się układać się w literę "Z" symbolizującą putinowskich faszystów. Mistrzostwo w lidze ważniejsze od honoru? Wywalczony w ten sposób tytuł będzie tylko symbolem wstydu i poniżenia prawdziwych POLSKICH kibiców. Hipokryzja, tchórzostwo, głupota? Nie potrafię zrozumieć tej postawy kiedy z jednej strony wznosi się piękne hasła o wsparciu Ukrainy, o dumie z Niezłomnych Żołnierzy walczących o Niepodległą Rzeczypospolitą, a jednocześnie karmi się ruskich trolli wspierających propagandową machinę putina” – komentuje sprawę gen. Roman Polko.

Oświadczenie zawodników KH Energa Toruń

Dodatkowo generał w stanie spoczynku do swojego komentarza dołączył oświadczenie graczy z KH Energa Toruń.

Jesteśmy zawodnikami toruńskiej drużyny hokejowej i wiecie, że walczymy w play-offach Polskiej Hokej Ligi, oddając swoje siły, serce, a często i zdrowie na lodzie, by dać Wam radość z naszych wspólnych zwycięstw. Wielu z nas gra w Polsce już od kilku lat i oglądaliście nas w niejednym meczu. Rywalizować chcemy tylko na lodzie, dlatego stanowczo mówimy NIE wojnie, która dotyka mieszkańców Ukrainy, wśród których są również nasi przyjaciele i koledzy, z którymi w przeszłości mieliśmy okazję grać na jednej tafli. SPORT TO NIE POLITYKA!

czytaj więcej:

Roman Polko

Gen. Roman Polko nazwał tyskich hokeistów… „ruskim teamem"

Tyscy radni z Pi S

Radni z PiS-u wzywają rosyjskich zawodników GKS Tychy do...

Gks Tychy Zagłębie Sosnowiec 6.12.2022 1

Hokej: GKS Tychy rozbił Zagłębie 6:1

GKS Tychy

GKS Tychy może mieć nowego właściciela

GKS Tychy dla Ukrainy

Darmowe treningi GKS Tychy

Mecz GKS Tychy ŁKS Łódź

GKS Tychy z remisem. Czy Ekstraklasa zawita do Tychów?

GKS Tychy

Jak ćwiczą Mistrzowie Polski?