Zajęcia z jogi i tai chi w Tychach w OW Paprocany. Udział jest bezpłatny. Warto skorzystać!

Od 2 i 3 czerwca 2021 r. do końca lipca i sierpnia w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę profesjonalny instruktor będzie prowadził w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany zajęcia z jogi i tai chi.

Joga

Tai chi to sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na koretkę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.

Terminy zajęć tai chi (start od 2 czerwca 2021 r):

  • Poniedziałki i środy o godz. 18:00.

Joga to trening ciała i duszy. Pochodzi ze Wschodniej filozofii, zlokalizowanej w Indiach. To tam powstał cały system jednoczenia woli z ciałem, co wyraża się właśnie w pozycjach i stanach jogi. Opanowywanie pozycji podczas ćwiczeń jest opanowywaniem popędów ciała, nerwów i kaprysów, które ograniczają w rozwoju osobistym i samodoskonaleniu.

Terminy zajęć jogi (start od 3 czerwca 2021 r):

  • w każdy wtorek o godzinie 10:00,
  • w każdy czwartek o godzinie 17:00,
  • w każdą sobotę o godz. 8:00.

Zajęcia odbywają się na terenie OW Paprocany przy ul. Sikorskiego 110 - na trawniku przy boisku do koszykówki.

Ze względu na nowy reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Maksymalnaliczba osób: 50. Decyduje kolejność przyjścia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane.

Zasady bezpieczeństwa:

  • Organizatorem zajęć jogi na Kompleksie Sportowym Paprocany przy ul. Sikorskiego 110 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.
  • Przed wyjściem na zajęcia, należy zmierzyć temperaturę swojego ciała. Jeżeli temperatura ciała jest podwyższona lub występują jakiekolwiek objawy chorobowe (nie tylko objawy COVID-19, ale także grypowe) ODRADZAMY UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH!
  • Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno uczestniczyć w zajęciach.
  • Na zajęcia uczestnicy przychodzą już przebrani z własną matą do ćwiczeń, gdyż na Kompleksie Sportowym Paprocany nie ma dostępu do strefy szatniowej oraz sanitariatu, wyjątkiem są toalety (WC) wskazane przez zarządcę obiektu.
  • Przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć należy zdezynfekować ręce.
  • Uczestnik zajęć zobowiązany jest stosować się do zasad dystansu społecznego (zachowywać odpowiednią odległość 2m, nie wchodzić w bezpośredni kontakt z innymi, nie witać się poprzez uścisk dłoni) oraz ogólnych zasad higieny (unikanie dotykania twarzy rękoma, zasłanianie twarzy podczas kichania). Prosimy o zachowanie odstępu przy rozkładaniu mat.