MotoPiknik w rocznicę śmierci Ryszarda Riedla i wspomnienie festiwalu – Ku Przestrodze

Miejskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 31 lipca 2021 r. na MotoPiknik. Podczas wydarzenia odbędzie się pokaz filmu oraz koncert. Dla najmłodszych czekają zabawy i animacje.

The ride academy N Of Bh UOA79g unsplash

Od godziny 15:00 odbędzie się MotoPiknik dla RR organizowany przez Sebastiana Riedla (OLD FOXES POLAND HDC) oraz BRAVE DOGS POLSKA Chapter Tychy. Piknik to miejsce spotkania motocyklistów i ich rodzin z całej Polski.

"Zabawy i animacje dla dzieci, pokaz filmu i koncert – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas 31 lipca w Riedel Music Club w Tychach. Nie zabraknie także wspomnień o Ryszardzie Riedlu" – zachęca do udziału MCK Tychy.

Od godz. 16:00 do 18:00 na najmłodszych czekają gry i zabawy. W bajkowy świat zabiorą ich znane i lubiane Tyszaki.

Rocznica śmierci

"31 lipca to rocznica śmierci Ryszarda Riedla. Organizując to wydarzenie chcemy podkreślić, iż w jego życiu motocykle, muzyka i rodzina zajmowały bardzo ważne miejsce” – zapewniają organizatorzy.

Aby uczcić to wydarzenie, o godz. 16:00 kierowcy pojazdów pojawią się na cmentarzu w Wartogłowcu, aby symbolicznym dźwiękiem klaksonów pokazać, że pamiętają.

Atrakcje na MotoPikniku

W ramach współpracy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tychach i Komendy Wojewódzkiej opowiedzą o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze. Motoryzacyjne atrakcje zapewni WORD Katowice.

W godzinach wieczornych odbędzie się pokaz filmu i materiałów o Ryszardzie Riedlu. Skończymy dźwiękiem „Jam Session dla RR” poprzedzonym koncertem zespołu „KFM rock”.

  • Miejsce: Riedel Music Club ul. Oświęcimska 53
  • Data: 31.07.2021 Godzina: 15:00
  • Wstęp wolny

Wspomnienie festiwalu – Ku Przestrodze

Dzień wcześniej, w piątek 30 lipca 2021 r. w klubie „Beczka” przy ul. Wejchertów 20 odbędzie się wspomnienie festiwalu – Ku Przestrodze, który odbywał się w latach 1999 – 2014. W programie wydarzenia znajdziemy m. in.:

  • wystawę zdjęć i reportaży z festiwali,
  • wykład Jacka Kurka - „Ballada o dobrych czasach”,
  • a także mnóstwo świetnego rocka i bluesa.
"Zapraszamy! Gwarantujemy masę wzruszeń i dobrej zabawy Zabierzcie ze sobą przyjaciół, dobre humory i własne gitary jeśli chcecie wystąpić na naszej małej scenie muzycznej" – zapraszają do udziału organizatorzy.
  • Wstęp 20 zł.
  • Warto zarezerwować miejsce wysyłając SMS pod numer 608 652 717.