Można zgłaszać nominacje do Tyskiej Nagrody Kulturalnej 2024

Do 1 marca samorząd Tychów przyjmuje zgłoszenia do nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury. Nagrody zostaną wręczone podczas corocznej Tyskiej Gali Kultury w Mediatece.

UM Tychy
Tyska Gala Kultury

Do nagród zgłaszać można mieszkańców Tychów, zarejestrowane w nich podmioty prawne lub osoby/podmioty, których działalność kulturalna w znaczący sposób wiąże się z miastem lub promuje je w kraju i poza nim. Poza mieszkańcami inicjatywę zgłaszać może też urząd miasta, artyści oraz instytucje, organizacje i szkoły artystyczne.

Nagrody prezydenta Tychów w dziedzinie kultury i sportu wręczane są od 1996 roku. Wśród nagrodzonych znajdują się między innymi aktorka Kamila Baar, Krzysztof Wielicki - zdobywca wszystkich ośmiotysięczników, pianista Mateusz Krzyżowski,, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R., orkiestra AUKSO czy twórcy konkursu Tychy Press Photo.

W ubiegłym roku laureatami nagrody kulturalnej zostali rzeźbiarz Tomasz Wenklar i wokalista Sebastian Riedel. Nagrodę ambasadora miasta otrzymało orkiestra kameralna AUKSO.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach tyskiego magistratu (link). https://umtychy.pl/kultura-nagroda.

Tgk 2023 20

Może Cię zainteresować:

Święto tyskich artystów i koncert-podróż. Za nami tegoroczna gala kultury w Mediatece

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/04/2023

Sebiastian Riedel fot Jerzy Doroszkiewicz

Może Cię zainteresować:

Jaki ojciec, taki syn, czyli zespół Dżem znów z Riedlem. „To rzeczywiście symboliczne. I jest w tym mnóstwo emocji”

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/01/2024

Piramida tychy paprocany 05

Może Cię zainteresować:

"Szalony faraon" i legendarna moc. Piramida w Tychach ma już 20 lat. Zobaczcie te zdjęcia!

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/01/2024