Mroźno i groźno. Szaleństwa weekendu na drogach w okolicach Tychów

W ostatnich dniach miało miejsce kilka poważnych incydentów drogowych związanych z ostrym atakiem zimy i całkowicie bezmyślną jazdą - drogówka interweniowała ws. jazdy w stanie ciężkiego zamroczenia, mknięcia przez teren zabudowany i dachowania.
112Tychy
Dachowanie w Bieruniu 5.01,2924
Z doniesień komend z Tychów i okolicznych miast oraz serwisu 112Tychy dowiadujemy się o trzech wartych uwagi zdarzeniach na tutejszych drogach, które mialy miejsce w kolejnych dniach weekendu wokół święta Trzech Króli.

Piątek. Dachowanie na DK 44

Tuż przed północą w noc z piątku na sobotę tyscy strażacy, którzy wsparci bieruńskim OSP wyjechali do toyoty, która dachowała na ulicy Turyńskiej na terenie Bierunia (DK 44).

W tym przypadku zawiniła najpewniej prędkość; z wraku pojazdu udało się wydostać kobietę, która szczęśliwie nie doznała żadnych poważnych obrażeń.

Sobota. Seniorka frunęła przez teren zabudowany

Następnego dnia około południa wydział drogowy komendy powiatowej w Bieruniu musiał "ostudzić" 70-latkę, która pędziła przez powiat volkswagenem 101 km/h w terenie zabudowanym. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h wręczyli jej mandat na kwotę 1500 złotych; Po zsumowaniu punktów karnych straciła także prawo jazdy.

Niedziela. Kobiera z 3 promilami na "wiślance"

W niedzielę (7 stycznia) mikołowska drogówka zatrzymała prowadzącą "wiślanką" (DK 81) audi jadące zygzakiem i hamujące co raz w chaotyczny sposób; auto miało też urwane lewe lusterko. Za kierownicą zaśnieżonego audi siedziała zupełnie odurzona 45-letnia kobieta - alkomierz wykazał u niej blisko 3 promile. Mikołowianka pożegnała się z prawem jazdy i stanie przed sądem.

Ponadto śląska policja informuje, że przez pierwszy tydzień nowego roku w wypadkach zdołało już zginąć aż czterech pieszych - to niemal 10 procent liczby ze statystyk za cały ubiegły rok.

Kradziez roweru w tychach 23 listopada 2023

Może Cię zainteresować:

Kradzież roweru wartego 1950 zł w Tychach. Policja szuka świadków zdarzenia

Autor: Redakcja

08/01/2024

Wypadek pilchowice slaskie 03

Może Cię zainteresować:

Tragiczny sylwester na drogach w województwie śląskim. W wypadkach tego dnia zginęło 5 osób

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

Policjant śląskiej drogówki

Może Cię zainteresować:

Zmniejsza się liczba osób, które straciły życie w wypadkach. Śląska drogówka podsumowała 2023

Autor: Redakcja

08/01/2024