Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Muzeum Miejskie w Tychach przypomina, że ciągle zbiera wspomnienia mieszkańców najstarszego tyskiego osiedla, czyli Osiedla A.

Osiedle A

Muzeum Miejskie w Tychach prowadzi badania i gromadzi zapisy historii mówionej wśród mieszkańców tyskiego Osiedla A. To najstarsze osiedle „Nowych Tychów”, bo pierwsze wzniesione po podjęciu decyzji o rozbudowie dawnej osady w 1951 roku.

Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy czują, że są z tyskiego osiedla A. Mieszkają tu od dziecka albo przeprowadzili się w młodości, żeby podzielili się swoją historią i opowiedzieli nam, jak tu było i jest. – Zachęca do udziału Muzeum Miejskie w Tychach

Miejskie Muzeum informuje, że dzięki dotychczasowym działaniom wśród i wspólnie ze społecznością Osiedla, jak tym prowadzonym od 2018 roku w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasto Tychy, wiemy, że mieszkańcy Osiedla to szczególna społeczność – pochodzą z różnych, dalekich zakątków Polski. Są jednocześnie uczestnikami ważnych wydarzeń historycznych i społecznych oraz świadkami wyjątkowych przemian. Niosą ze sobą wiele mikroopowieści, które pozwolą uzupełnić szerszy obraz wielkiej historii o nieznane szczegóły.

Dlatego chcemy ocalić te historie od zapomnienia, opracować i udostępnić je szerszej grupie odbiorców. Tym samym przybliżyć nieco realia życia nie tylko w początkach rozbudowy Miasto Tychy, ale życia na jego pierwszym osiedlu. Dodaje Miejskie Muzeum w Tychach.

Działanie w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasto Tychy.

Kontakt z Miejskim Muzeum w Tychach: tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl