Muzeum Miejskie zaprasza na rodzinne warsztaty kreatywne. Sprawdź szczegóły!

"Na nowo, czyli drugie życie ulubionych jeansów" - rodzinne warsztaty kreatywne w ramach warsztatowej odsłony projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Francesco ungaro L Ffpkofbc O4 unsplash

Zapowiada się czas pełny recyklingowych inspiracji i eko-mody w duchu zerowaste. Jeśli stare jeansy, denimowa kurtka czy szorty leżą w kącie, a nie chcesz ich wyrzucać, to bardzo dobrze! Nadaj drugie życie swoim ulubionym ubraniom na warsztatach z kreatywnego recyklingu! Nie masz ubrania, które chcesz przerobić? To nie kłopot – przed warsztatami wybierz się do pobliskiego second handu, a na pewno coś wpadnie w oko!

To propozycja nie tylko dla młodzieży – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi - mówią organizatorzy.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo–edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

prowadzi: Paulina Niemczyk – malarka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

więcej informacji: www.tychy.muzeum.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami - informują organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

  • Miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1
  • Data: 12.08.2021
  • Godzina: 17:00
  • Wstęp wolny
  • Prowadzenie: Paulina Niemczyk
  • zapisy: tel. 606 711 588, e–mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.p

czytaj więcej:

Dzieci

Bajtle w plenerze. Cykl animacji dla dzieci na osiedlu L

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Raphael biscaldi 7 R Qf2 X6a XXI unsplash

Co z basenem odkrytym w Tychach?

Pierwszy taki dach na tyskiej instytucji

Pierwszy taki dach na tyskiej szkole!

Face painting 1713769 1920

Piknik rodzinny u Franciszkanów

Starotyski Dzień Seniora

Starotyski Dzień Seniora. Sprawdź szczegóły