Muzyka filmowa i zachód nad jeziorem. Unique String Quartet w Tychach

Trzecia tegoroczna propozycja w ramach koncertów plenerowych w OW Paprocany to kwartet smyczkowy specjalizujący się w wykonaniach słynnych utworów skomponowanych na potrzeby kina. Przedstawiamy, kto wystąpi w piątkowy (12 lipca) wieczór nad „Paprami”.

MCK Tychy
Unique String Quartet

Unique String Quartet tworzą przez absolwentki katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej. Instrumentalistki odbyły już setki koncertów, m.in. w Niemczech, Danii, Estonii, Hiszpanii, Chinach i USA. Zobaczyć je można było w telewizji (Must be the music), na najbardziej prestiżowych festiwalach (KFPP w Opolu, Sopot Hit Festival, Eurochestries w Hiszpanii); współpracowały z wielkimi nazwiskami polskiej estrady:Urszulą, Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Anną Wyszkoni, Mieczysławem Szcześniakiem, Darią Zawiałow, Piotrem Kupichą, Justyną Steczkowską, Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, Kubą Badachem, Michałem Szpakiem czy raperem Miuoshem.

Magdalenę Warmińską, Aleksandrę Buczek, Wiktorią Nizio i Darię Kaszprak-Kempę „na co dzień” spotkać je można jako członkinie zespołów w bytomskiej operze, Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Bałtycka, monachijskiej Neue Philharmonie czy przesławnej Royal Symphony Orchestra.

Początek piątkowego koncertu-podróży przez świat filmu o godzinie 20 na plenerowej scenie w pobliżu placów zabaw w OW Paprocany; wstęp wolny. Cykl organizuje Miejskie Centrum Kultury w Tychach.