Muzyka, ruch, światło i piękne przestrzenie na Paprocanach

Muzyka, ruch, światło i piękne przestrzenie – oto projekt „Tychy na okrągło” realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury. Dajcie się zainspirować i zobaczcie, jak wyglądać może przestrzeń miasta w oczach artysty.

Fedorczyk tychy na okrągło

Daniel Fedorczyk to artysta, który dał się poznać z wielu projektów na terenie Tychów (m.in. jest autorem tegorocznego mappingu na Stadionie Miejskim Tychy z okazji jubileuszu 50- lecia GKS czy mappingu o tematyce świątecznej na budynku Urzędu Miasta). Jego domeną są światło i dźwięk, dlatego od kilku lat tworzy grafiki i łączy je z filmami i dźwiękami. Swoje realizacje pokazuje zazwyczaj na dużych formatach, takich jak fasady budynków. Podczas realizacji projektu „Tychy na okrągło” również wtopi się w przestrzeń miasta.

W otoczeniu jeziora, zaprezentuje przestrzeń miasta w formie projekcji umieszczonej na okrągłych ekranach zainstalowanych w przestrzeni publicznej. Animacje 2D i 3D, a także ujęcia wideo zostały stworzone i zaprojektowane, tak by można było je w rzeczywistym czasie ze sobą przeplatać oraz miksować dostosowując ich prędkość.

Specjalnie zaprojektowana płaszczyzna tworzy jeden ekran, jest swego rodzaju płótnem dla VJ, na którym za pomocą światła projektorów, Daniel Fedorczyk będzie malował swoje obrazy.

Zapraszamy na ten niezwykły pokaz! Wydarzeniu towarzyszyć będzie porcja dobrej muzyki - zaprasza MCK Tychy.

Kiedy i gdzie?

  • Miejsce: Paprocany Ośrodek Wypoczynkowy
  • Data: 03.09.2021
  • Godzina: 19:00
  • Wstęp wolny