Na osiedlu K w Tychach stanie świąteczna choinka! Świąteczne dekoracje w mieście

Urząd Miasta Tychy potwierdził, na jednym z tyskich rynków zostanie postawiona świąteczna choinka. Oprócz choinki pojawią się inne świąteczne dekoracje.

Urząd Miasta Tychy odpowiedział na zapytanie radnych dotyczące umieszczenia choinki w rynku osiedla K przy ulicy Konecznego. Urzędnicy potwierdzili, że jak co roku na tyskim rynku stanie świąteczna choinka.

Oprócz choinki pojawią się dekoracje w postaci śnieżynek zawieszonych na latarniach oraz zostanie wykonana dekoracja drzew.

Treść zapytania radnych

- Wnioskujemy o umieszczenie w okresie świątecznym choinki na placu ,,Karolinka" na osiedlu K.
Uzasadnienie istotnego znaczenia dla miasta: Każdego roku na wymienionym placu umieszczona była choinka, W zeszłym roku ze względu na pandemię realizacja tego projektu nie była możliwa. Jednakże z roku na rok zainteresowanie mieszkańców jest coraz większe. W ten sposób pragniemy zintegrować mieszkańców osiedla. Aby choinka w okresie Bożego Narodzenia na placu ,,Karolinki" stała się już tradycją - wnioskowały radne Barbara Konieczna i Aleksandra Pabian.

W odpowiedzi na wniosek radnych Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Tychach poinformował, że w ramach przetargu pn. "Oświetlenie świąteczne miasta Tychy 2021/2022" przewiduje się ustawienie choinki na placu Korfantego, w rynku na osiedlu K.

Niewiedza radnych?

Urzędnicy zwrócili uwagę, że w zeszłym roku pomimo pandemii na tyskim rynku również pojawiła się świąteczna choinka. Innego zdania były tyskie radne Barbara Konieczna i Aleksandra Pabian. Na dowód, że w 2020 roku choinka też zagościła na tyskim rynku, urzędnicy wysłali zdjęcie pochodzące właśnie z zeszłego roku.

- Równocześnie wyjaśniam, że w poprzednim sezonie świątecznym choinka została ustawiona na podeście zlokalizowanym na placu - informuje Anna Warzecha, Naczelnik WKOŚiR.

Zobacz jak choinka wyglądała w 2020 roku!

czytaj więcej:

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Czy Tychy poradziły sobie z pandemią?

Jeremy gallman wsfw 16qrf0 unsplash

Miasto Tychy rozda 500 bonów na żywe choinki!

Png 20211109 003524 0000

Radna apeluje o podświetlenie urzędu na biało-czerwono

Renowacja podwórka za Szpitalem Miejskim

Podwórko za Szpitalem Miejskim w Tychach po renowacji

Osiedle A Tychy

Wybierz Tyskiego Społecznika Roku 2021!

242192037 1586894538329218 4841525870041600894 n

Tyscy urzędnicy z wizytą w Finlandii. Zobacz dlaczego!

Rajd rowerowy

W Tychach odbędzie się Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy