Na Paprocanach pojawi się megafon. Urządzenie ma pomóc rodzicom

Pod koniec kwietnia tyska działaczka społeczna, Klaudia Matlachowska, zaproponowała aby na placach zabaw w Tychach zostały zamontowane megafony.

Plac zabaw

Jak tłumaczy działaczka, megafon na placu zabaw ma pomóc rodzicom w odnalezieniu zagubionego dziecka. Pomysłodawczyni za przykład podaje sytuacje, kiedy to na placu zabaw w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”, dwie Panie chodziły za rękę z maluszkiem, który się zgubił i szukał rodziców.

Dziś będąc na placu zabaw tzw. statku na Paprocanach i rozmawiając ze znajomą zauważyłam pewną sytuację. Dwie Panie chodziły za rękę z maluszkiem, który się zgubił i szukały jego rodziców. Koleżanka, mająca małe dzieci powiedziała mi, że to się zdarza częściej. - Klaudia Matlachowska. Tyski społecznik

Dobry pomysł?

Pod postem na Facebooku działaczki rozgorzała dyskusja. Jedni zarzucali bezsensowność pomysłu, a inni wspierali inicjatywę. Ostatecznie pomysł Klaudii Matlachowskiej zostanie zrealizowany. Działaczka poinformowała, że jej inicjatywa znalazła aprobatę wśród dużej części tyszan. Natomiast w realizacji pomysłu pomogła Barbara Konieczna, przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

Kiedy?

Megafon ma pojawić się w połowie czerwca 2021r. na statku znajdującym się na placu zabaw w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”. Docelowo pomysł zakłada zamontowanie megafonów na większości placów zabaw w Tychach.

Więcej informacji w jaki sposób urządzenie będzie działać, ma zostać podane wkrótce. Na razie wiemy, że urządzenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.