Na Placu Baczyńskiego w Tychach stanie plenerowy fortepian! Będzie dostępny przez 2 tygodnie

Od soboty 30 kwietnia do niedzieli 15 maja 2022 roku, na Placu Baczyńskiego w Tychach będzie stał plenerowy fortepian. Każdy kto odwiedzi plac będzie mógł na nim zagrać. Instrument wykorzystywany będzie też podczas majówkowych recitali.

UM Tychy
Plac Baczyńskiego Tychy

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do gry na fortepianie Cadenza, który od 30 kwietnia stanie na Placu Baczyńskiego. Do 15 maja 2022 roku będzie służył każdemu, kto odwiedzi plac. Na instrumencie zagrają rozmaici artyści: Henryk Jan Botor, Hania Derej i przyjaciele czy Piotr Pudełko i Agnieszka Zimna. Trzeciego maja na Placu Baczyńskiego odbędzie się trzeciomajowy koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego.

– Możliwość bezpośredniego obcowania z muzyką to jedno, co da obecność fortepianu w Tychach – Miejskie Centrum Kultury zaprasza także na majówkowe recitale – począwszy od 30 kwietnia przez 4 kolejne dni o godzinie 17.00 na zebranych na Placu Baczyńskiego czekać będą różne muzyczne style w wykonaniu znakomitych artystów. I tak 30 kwietnia za fortepianem zasiądzie nasz rodzimy pianista i kompozytor, Henryk Jan Botor, który przedstawi autorskie improwizacje na tematy filmowe, 1 maja spotkamy się z Hanią Derej i jej przyjaciółmi, a 2 maja usłyszymy polskie przeboje w kameralnych aranżacjach w wykonaniu Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki. By uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, tego dnia organizatorzy zapraszają na koncert ponadczasowych piosenek Jacka Kaczmarskiego – informują tyscy urzędnicy.

Program najbliższych koncertów

  • 30.04. sobota godz. 17:00

Film w improwizacjach – autorskie improwizacje na tematy filmowe

Henryk Jan Botor

  • 01.05. niedziela godz. 17:00

Autorskie kompozycje, improwizacje i aranżacje

Hania Derej i Przyjaciele

  • 02.05. poniedziałek godz. 17:00

Pogoda ducha czyli polskie przeboje w kameralnych aranżacjach

Agnieszka Zimna i Piotr Pudełko

  • 03.05. wtorek godz. 17:00

Jacek Kaczmarski o wolności

Mateusz Nagórski – śpiew, gitara

Miłosz Wośko – fortepian

Marta Huget-Skiba – skrzypce

Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Jakub Mietła – akordeon

– Muzyka łagodzi obyczaje – ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne – fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi – informują pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.
Fortepian na Placu Kwiatowym

Może Cię zainteresować:

Katowice kupiły 3 całoroczne zewnętrzne fortepiany. Dwa staną w centrum, jeden w Zadolu

Autor: Katarzyna Pachelska

03/01/2022