Na wiadukcie przy Grota-Roweckiego w Tychach pojawiły się kilkunastotonowe belki!

Trwa przebudowa wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego w Tychach. Prace wkraczają w kolejny etap. Montowanych jest 22 belek głównego przęsła wiaduktu. Zobacz zdjęcia pod artykułem!

Trwa montaż belek głównego przęsła nowobudowanego wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego. Każda z nich waży ponad 17 ton.

- Łącznie będzie ich 22, a każda waży 17 ton i ma długość 21 metrów. Każdą belkę głównego przęsła układa 250-tonowy dźwig – mówi Artur Kruczek z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Transport belek pod remont wiaduktu

Jak informuje MZUiM Tychy układanie belek rozpoczęło się we wtorek, 16 listopada i potrwa do czwartku, 18 listopada. Wykonawca prac – firma Mostostal Kielce S.A. przystąpi wtedy do budowy skrajnych przęseł obiektu.

- Przęsła te powstawać będą w technologii „na mokro”, co oznacza, że wcześniej będzie trzeba wykonać szalunki, zbrojenie i dopiero następnie wylewać beton – dodaje dyrektor Kruczek.

Gotowa jest już nowa kładka pieszo-rowerowa, jaka powstała w sąsiedztwie wiaduktu. Teraz czeka na odbiory instytucji zewnętrznych i dopuszczenie do ruchu. Planowo ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

50% prac za nami!

Prace przy przebudowie wiaduktu są wykończone na poziomie 50%. Wiadukt ma być gotowy w lipcu 2022 roku.

Przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego ruszyła na początku maja. Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Zobacz zdjęcia!