Nadchodzi Electrokilar. Ekstrawagancki hołd w tyskiej Mediatece

W sobotę (6 kwietnia) w Mediatece szykuje się coś szczególnego. Weteran śląskiego podziemia elektronicznego przedstawi z pomocą AUKSO i Kasi Moś swoje wariacje na temat dzieł niezapomnianego Wojciecha Kilara.

Electrokilar

Geniusz muzyki symfonicznej i filmowej połączy się z inwencją śląskiego producenta elektronicznego znanego jako 5CET, wirtuozerią muzyków AUKSO i wszechstronnym wokalem córki jego dyrygenta - Kasi Moś.

Aranżacje Szymona „5cet” Padoła, DJ-a i producenta związanego od wielu lat ze śląską sceną muzyki elektronicznej, hołdem dla nieżyjącego mistrza na 85. rocznicę jego urodzin. Przez utwory Kilara przepływać będą dźwięki z szerokiego spektrum - od łagodnych muśnięć ambientu do industrialnego łomotu drum’n’bassu. W partyturze znajdą się m.in. tematy przewodnie z klasycznych filmów „Drakula”, „Śmierć i dziewczyna”, „Pianista”, czy „Dziewiąte wrota”.

Początek o godzinie 19; bilety w cenie 40/60 złotych dostępne w sieci Ticketmaster oraz na miejscu na godzinę przed koncertem.

Strefa Zero

Może Cię zainteresować:

Strefa Zero, czyli Manaam wiecznie żywy. Koncert w tyskim klubie

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/04/2024

01 fot michal jedrzejowski

Może Cię zainteresować:

Widoki z bliska – wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Autor: Tekst sponsorowany

03/04/2024

Tychy 1959 ul brzozowa

Może Cię zainteresować:

Śląskie miasta na zdjęciach z węgierskiego archiwum. Lata 40., 50., 60. w Bytomiu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach. Genialne fotki!

Autor: Maciej Poloczek

31/03/2024