Nagrody Tyskiego Społecznika Roku 2021 przyznane. Zobacz, kto został wybrany!

W środę 1 grudnia odbyła się gala wręczenia nagrody Tyski Społecznik Roku 2021. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Unsplash.com
Nathan fertig y0 Herw KQL Mk unsplash

W kategorii organizacja roku nagrodę przyznano Tyskim Szpilkom w Biznesie, wyróżniono Renatę Bartecką-Grochlę.

– Tyskie Szpilki wyróżniły się organizacją konferencji Rak OFF, choć oczywiście wydarzeń zorganizowanych przez panie było dużo więcej. To wydarzenie jednak zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie, gdyż dzięki niemu wiele kobiet mogło otrzymać pomoc w walce z tą ciężką chorobą – mówił Maciej Gramatyka.

– Jestem bardzo dumna z otrzymanej nagrody. Jesteśmy grupą fantastycznych kobiet, które na co dzień zajmują się swoja pracą, natomiast w wolnym czasie poświęcają się pracy charytatywnej. Odpowiadamy na potrzeby całego społeczeństwa. Dzielimy się sercem i dobrem. Za nami ogrom pracy oraz mnóstwo fantastycznych akcji. Dzięki tej nagrodzie wejdziemy w przyszły rok z jeszcze większa energią - mówiła prezes organizacji Nina Franczak.

Wszyscy nominowani otrzymali dyplomy, a w kategorii organizacje wyróżniono:

  • Stowarzyszenie Twórców Kultury w Tychach,
  • Tyski Ruch Klasyków,
  • Młodzieżowy Dom Kultury nr 1.

Wyróżnieni tyscy społecznicy

W kategorii osoba wyróżniono: Teresę Kośmider, Marcina Szyję, Dawida Kołodziejczyka. Nagrodzona Renata Bartecka-Grochla od 12 lat działa w radzie osiedla Wilkowyje, współpracuje z urzędem miasta, angażuje się w działania społeczne, prężnie działa w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wspiera miasto przy realizacji różnego rodzaju inwestycji w Wilkowyjach. Nie od dziś kwestia bezpieczeństwa jest pani Renacie bardzo bliska. Angażuje się w organizacje wydarzeń Klubu Wilkowyje MCK. Często opiniuje działania urzędu oraz wskazuje na potrzeby mieszkańców. Bez takich osób, jak pani Renata, byłoby miastu po prostu trudniej –mówił wręczając nagrodę Maciej Gramatyka.

"Od zawsze każdemu pomagałam zupełnie bezinteresownie"

– Od urodzenia jestem Wilkowyjanką. Mieszkam tutaj ponad 50 lat. Moja praca społeczna właściwie zaczęła się w dzieciństwie. Od zawsze każdemu pomagałam zupełnie bezinteresownie. W ostatnich 15 latach podjęłam decyzję, aby zasiadać w radzie osiedla, gdzie udało mi się ze wspaniałymi ludźmi realizować wiele ciekawych projektów. Uczestniczyłam również w powstawaniu Budżetu Obywatelskiego, bo to bardzo dobre narzędzie dla każdego mieszkańca - przyznała nagrodzona.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej powstała w 2008 roku z inicjatywy osób zaangażowanych w działalność na rzecz profesjonalizacji podmiotów ekonomii społecznej oraz wsparcia grup i osób znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja wspiera organizacje w ich codziennej pracy, pobudzając je do kreatywnych działań, motywując do rozwoju.