Najbardziej nowoczesne kino na Śląsku powstanie w Tychach, w Gemini Parku

Największe kino w Tychach powstaje w Gemini Park. Ale to nie jedyne "naj" w przypadku tego kina. Będzie to także najnowocześniejsze kino na Śląsku. Sprawdźcie szczegóły.

Gemini Park Tychy

W Gemini Park powstanie największe kino w Tychach i zarazem najnowocześniejsze na Śląsku. Stworzy je Multikino, lider na europejskim rynku kinowym. Gemini Park Tychy będzie pierwszym miejscem w regionie, w którym zagości nowy format sieci.

Nowe kino w Tychach

Rozbudowa Gemini Park Tychy powoli dobiega końca i właściciel zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących oferty obiektu. O tym, że ma tu powstać kino mówiono od dawna. Teraz już wiadomo, kto będzie operatorem. Wraz z otwarciem nowej części galerii, zostanie otwarte również Multikino.

Przewidywany termin otwarcia Multikina w Tychach to wiosna 2022 roku.

Umowa najmu z marką została już podpisana. Należąca do Grupy Vue International sieć multipleksów otworzy w tyskiej galerii 7-salowe kino o powierzchni ponad 2,3 tys. m kw. Co więcej, kino powstanie w oparciu o nowy format, który dotąd nie był obecny na Śląsku. Co będzie wyróżniać tyskie Multikino?

Multikino w Gemini Park Tychy

Jako pierwsze i jedyne w województwie śląskim zostanie w pełni wyposażone w elektrycznie rozkładane skórzane fotele SuperVIP. Dzięki nim seanse w Multikinie Tychy będzie można oglądać nawet w pozycji półleżącej. To widz sam zdecyduje, w jaki sposób chce obejrzeć film, poprzez możliwość samodzielnego sterowania fotelem.

– Zależało nam na tym, aby oferta kinowa, z jaką wejdziemy na śląski rynek była naprawdę imponująca i konkurencyjna, a przede wszystkim zaskakująca dla widzów. Współpraca z Multikinem nam to zagwarantowała. Sieć zdecydowała się nie tylko na stworzenie w Gemini Park Tychy największego kina w naszym mieście, ale przede wszystkim, dzięki nowemu formatowi, również najnowocześniejszego. To zapewni niezapomniane wrażenia z seansu i najlepszą rozrywkę – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Ta ostatnia od początku była celem właściciela galerii.

– Rozbudowa została zainicjowana po to, aby mogło tu powstać wielosalowe kino, stanowiące podstawę naszej oferty rozrywkowej. Pozyskanie operatora było więc kluczowe. Zależało nam jednak na tym, aby był to najlepszy partner, mający świeże spojrzenie na kinowy format i potrzeby widza, a także potrafiący docenić lokalny rynek, oferując mu zupełnie nową jakość. Multikino okazało się tutaj najlepszym partnerem – dodaje Misztalewski.

Czy do kina w Gemini Parku będą przyjeżdżać też mieszkańcy ościennych miejscowości?

Kino w galerii wypełni sporą lukę na rynku. Tychy od lat zmagają się bowiem z „niedoekranowaniem”. Spośród 11 analizowanych dużych śląskich i zagłębiowskich miast, w Tychach najwięcej osób przypada na jedną salę kinową – wynika z badań CBRE. Obecnie w mieście działa zaledwie jedno kino, liczące 5 sal. Korzystają z niego mieszkańcy Tychów, miasta mającego ponad 126 tys. mieszkańców, ale także mieszkańcy miast ościennych, zwłaszcza z:

  • Mikołowa,
  • Pszczyny,
  • Kobióra,
  • Gostynia,
  • Lędzin,
  • Oświęcimia
  • Bierunia.

Nic więc dziwnego, że Gemini Park w otwarciu kina pokłada duże nadzieje.

– Działające w Gemini Park Multikino obejmie swoim zasięgiem rynek liczący aż 300 tys. potencjalnych widzów. To dla galerii szansa, aby nie tylko zawalczyć o nowych klientów z Tychów i dalszych zakątków regionu, ale przede wszystkim zwiększyć przewagę na lokalnym i regionalnym rynku. Tym bardziej, że dzięki otwarciu nowej części, Gemini Park będzie już nie tylko centrum handlowym, ale handlowo-rozrywkowym, jedynym tak dużym w Tychach i jednym z największych na Śląsku – tłumaczy Tomasz Misztalewski.

Kino w nowej części Gemini Park powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gastronomicznej. Ta również zyska na powierzchni, a także na ofercie. Mają tu powstać nowe lokale gastronomiczne, a także przestrzenie relaksu i zabaw dla dzieci.

– W Tychach dostrzegamy ogromny potencjał dla rozwoju naszej sieci, zwłaszcza, że jest to chłonny rynek o dużej sile nabywczej. Umowa, którą podpisaliśmy z centrum handlowym, to dla nas powód do radości. Tym bardziej, że wynajmujący wierzy w koncept tego kina i jego powodzenie biznesowe. Chcę również zaznaczyć, że w trudnych dla branży kinowej czasach, otwarcie tak nowoczesnego multipleksu nie byłoby możliwe bez znacznego, w tym finansowego, wsparcia ze strony Gemini Park – mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.