Najlepszą przestrzenią publiczną w zieleni jest przystań kajakowa w Tychach!

Przystań kajakowa MOSM w Tychach otrzymała kolejne wyróżnienie. Obiekt znajdujący się na Jeziorem Paprocańskim został doceniony przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Kolejny raz tyski obiekt został doceniony. Tym razem wyróżnienie przyznało Towarzystwo Urbanistów Polskich. W XV edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, doceniono tyską przystań w kategorii „Przestrzeń Publiczna w Zieleni” w Polsce w 2020 roku. Jak informuje Urząd Miasta Tychy "Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 3 lutego 2022 roku, podczas obchodów XIV Dnia Urbanisty, organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów BUDMA MTP".

- To wyjątkowy obiekt, który wkomponowuje się w piękne otoczenie Jeziora Paprocańskiego. Cieszę się, że po raz kolejny został doceniony – mówi Hanna Skoczylas, zastępczyni Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Jak czytamy w informacji podanej przez tyski magistrat, jest to kolejne już wyróżnienie dla przystani projektu pracowni architektonicznej RS+ Robert Skitek. Wcześniej realizacja zwyciężyła m.in. w Plebiscycie Polskiej Architektury XXL 2020, znalazła się w najlepszej piątce Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” za rok 2020, zdobyła wyróżnienie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2021, czy była finalistą w międzynarodowym konkursie ArchDaily’s Building of the Year 2021. W grudniu 2021 roku przystań kajakarska MOSM otrzymała także III nagrodę w XXV edycji konkursu Polski Cement w Architekturze.

Sprawdź też:

Tychy znalazły się w głosowaniu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego!