Najnowocześniejsze kino na Śląsku będzie w Gemini Park Tychy! Zobacz zdjęcia ze środka

Gemini Park Tychy poinformował, że 4 marca 2022 r. otwiera się kino w tyskiej galerii handlowej. Ma to być jedno z najnowocześniejszych kin w całym kraju.

Przy ul. Towarowej w Tychach zostanie otwarte najnowocześniejsze kino w regionie i jedno z najnowocześniejszych w całym kraju. W przestrzeni Multikina ma znaleźć się 7 sal kinowych, mogących pomieścić od 49 do 104 widzów. W sumie dla wielbicieli filmów przygotowano 541 miejsc, w tym 14 stworzonych specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych i ich opiekunach.

– Otwarcie Multikina w Gemini Park to dla nas podwójny powód do radości. To pierwsze tak nowoczesne kino na Śląsku oraz pierwszy multipleks, który otwieramy od czasu pandemii. Multikino zapewni jakość na najwyższym poziomie, a widzowie na pewno poczują różnicę i będą do nas wracali – mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Co znajdzie się w salach kinowych?

Każde z miejsc w 7 salach wyposażono w najnowocześniejsze na polskim rynku, elektrycznie sterowane, komfortowe skórzane fotele SuperVIP, które umożliwiają oglądanie seansu w pozycji półleżącej. Widz sam ma także możliwość zdecydowania o ustawieniu siedzenia. Multikino w Gemini Park to pierwsze kino na Śląsku, w którym wszystkie fotele mają taką funkcję.

– Otwarcie Multikina to ważne wydarzenie dla Gemini Park Tychy, będące także kolejnym etapem rozwoju naszego obiektu. Dzięki debiutowi kina nie tylko wzbogacamy ofertę rozrywkową, ale także wprowadzamy do niej wyjątkową atrakcję, która ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych w regionie destynacji dla wielbicieli kina – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Niezapomniane wrażenia zapewnić mają m.in. laserowe projektory nowej generacji Barco SP4K, gwarantujące obraz w 4K, w które wyposażono wszystkie sale kinowe. Do tej pory tylko dwa multipleksy w Polsce miały takie projektory na wszystkich salach. Multikino w Gemini Park Tychy będzie już trzecim multipleksem w Polsce z taką technologią. – Oferta, z jaką Multikino wchodzi do Gemini Park jest naprawdę imponująca, wprowadzając nową jakość na śląski rynek. Każda z kinowych sal została naszpikowana nowoczesną, ale i unikalną na regionalnym rynku technologią, jak również licznymi rozwiązaniami, dzięki którym widzowie mogą liczyć na najlepszą rozrywkę i komfort w czasie seansu – mówi. – To oferta, na jakiej nam zależało od początku, idealnie dopasowana do rodzinnego charakteru naszego obiektu, ale także wyróżniająca się na lokalnym, jak i regionalnym rynku – dodaje dyrektor Gemini Park Tychy.

Jedyne takie kino na Śląsku

– Jesteśmy przekonani, że kino szybko stanie się jednym z najchętniej wybieranych przez widzów na Śląsku. Tym bardziej, że w okolicy brakuje tego typu atrakcji i to na tak wysokim poziomie. Kino, które niebawem u nas zadebiutuje ma szansę przyciągnąć nie tylko spragnionych wrażeń i nowości kinomaniaków z Tychów, ale także kilkunastu ościennych miejscowości, w tym m.in. Pszczyny, Mikołowa, Gostyni, Bierunia, Oświęcimia, Lędzin czy południa Katowic. Tym samym umacniając pozycje galerii nie tylko na lokalnym, ale i regionalnym rynku – mówi Tomasz Misztalewski.

Otwarcie kina dla Gemini Park oznacza jeszcze jedno – dobiegają końca prace nad rozbudową obiektu. Dzięki trwającym od kwietnia 2020 roku pracom obiekt zyskał dodatkowe ok. 7 tys. m kw. Oprócz kina w przestrzeni tej już ulokowano sklepy Action oraz Bel-Pol. Zwiększyła się także powierzchnia strefy gastronomicznej. Tu niebawem mają także pojawić się nowe lokale.

Zobacz kino ze środka!