Największa wystawa zabawek w Polsce? Tylko w Muzeum Zabawek

Zabawki, kto się nimi nie bawił w dzieciństwie? Wielogodzinna zabawa klockami LEGO, czy Lalką Barbie to dopiero była frajda. Czasy się zmieniły. Kultowe zabawki, które pamiętacie z dzieciństwa zostały zastąpione, ale waszym dzieciom to nie przeszkadza. Jeżeli tegoroczne wakacje spędzacie w okolicach Kudowy Zdrój czy Krynicy Górskiej i chcielibyście przybliżyć pociechom, smak waszego dzieciństwa to obowiązkowo musicie odwiedzić Muzeum Zabawek. Całą rodziną przeniesiecie się w niezwykły świat zabawek i to wielu pokoleń.

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Jak powstało Muzeum Zabawek?

Z zabawek nigdy nie żartujemy, takie miejsce istnieje naprawdę. Muzeum Zabawek zostało stworzone przez małżeństwo, dla których zabawki to nie tylko wspomnienie dzieciństwa, ale i życiowa pasja. Eksponaty gromadzili latami, aż w 2002 roku, odważyli się je pokazać szerszej publiczności, otwierając Muzeum w Kudowie-Zdroju (woj. dolnośląskie)
Była to dobra decyzja, ponieważ Muzeum z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ta rodzinna kolekcja stale się powiększa, dlatego otwarcie drugiego muzeum było tylko kwestią czasu. Od 2007 roku wspaniałe zabawki możemy podziwiać również w Krynicy-Zdroju (woj. małopolskie)

Muzeum Zabawek

Co zobaczmy w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, a co w Krynicy-Zdroju?

Oczywiście zabawki! A nawet tysiące zabawek, z różnych epok i różnych zakątków świata.
W obu Muzeach znajdziecie przepiękne eksponaty z przełomu XIX/XX wieku takie jak np: ołowiane żołnierzyki, kolejki, klocki, samochodziki, lalki wraz z domkami i akcesoriami, zabawki pluszowe, zabawki na parę wodną, na kluczyk, na baterię, zabawki optyczne, teatrzyki i wiele, wiele innych. Zobaczycie mnóstwo kultowych zabawek z okresu PRL-u, bohaterów znanych bajek oraz ulubionych towarzyszy z dzieciństwa, a nawet salę szkolną z lat 60.! Miłym dodatkiem do zwiedzania jest gra na spostrzegawczość.
W Kudowie-Zdroju czeka na Was ponad 5000 eksponatów, w tym unikatowa lalka o trzech twarzach, oryginalny Miś Colargol czy wystawa pierwszych komputerów.
W Krynicy-Zdroju, pośród ponad 3000 zabawek zobaczycie wielką kolekcję dawnych klocków LEGO, spotkacie Shirley Temple, a także pogracie na starych konsolach do gier wideo!

Zwiedzanie, a także warsztaty

Musicie wiedzieć, że zarówno w Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój jak i w Kudowie-Zdroju przeniesiecie się w czasie i będziecie mogli podziwiać zabawki waszych rodziców, dziadków, a także pradziadków, tym samym poznając dzieciństwo waszych przodków.
Poza tym w Krynicy-Zdroju możecie znów poczuć dreszczyk emocji grając na oryginalnych starych konsolach w klasyki gier wideo, np. w Mario na pegasusie. Zabawa jest w cenie biletu, dostępna przez cały rok.

Muzeum Zabawek

W Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój oprócz zwiedzania, możecie zapisać się na warsztaty zabawkarskie. Zazwyczaj odbywają się one podczas długich weekendów, ferii zimowych i oczywiście wakacji. W trakcie warsztatów możecie stworzyć własną wersję tradycyjnej drewnianej zabawki. Własnoręcznie wykonana zabawka to super zabawa i pamiątka w jednym!

Jedno jest pewne – w Muzeum Zabawek nie da się nudzić! Nie czekaj i zaplanuj wizytę już dziś.

Jak pracuje muzeum?

Pewnie zastanawiacie się, w jakich godzinach Muzeum Zabawek jest otwarte? W obu lokalizacjach wygląda to nieco inaczej. Jeżeli chodzi o Krynicę Zdrój to Muzeum czeka na entuzjastów zabawek codziennie od 10:00 do 20:00. Aktualne cenny biletów możecie sprawdzić TUTAJ.

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju w okresie wakacyjnym (tj. maj-sierpień) pracuje od 9:00 do 18:00. Aktualne cenny biletów znajdziecie TUTAJ.

Oba muzea możecie zwiedzać indywidualnie lub grupowo. W tym drugim przypadku z pewnością powinniście dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek czeka na miłośników zabawek – tych dużych i małych!

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój

ul. Zdrojowa 46b
57-350 Kudowa-Zdrój
Tel.: 74 866 49 70 | 601 948 423

e-mail: kudowa@muzeum-zabawek.pl
www: https://muzeum-zabawek.pl/kudowa-zdroj/
Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumZabawek/


Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój

ul. Piłsudskiego 2
33-380 Krynica-Zdrój
Tel.: 783 783 139 | 693 634 114

e-mail: krynica@muzeum-zabawek.pl
www: https://muzeum-zabawek.pl/krynica-zdroj/
Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumZabawekKrynica

czytaj więcej:

Muzeum Miejskie Tychy zimowe lampiony

Brak pomysłu na ferie zimowe w Tychach? Sprawdź propozycje

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

Karuzela

„Tychy na lato” zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy”