Najzdolniejsi uczniowie tyskich szkół wyróżnieni w ramach Tyskiej Gali Najzdolniejszych!

W tym roku ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju oficjalna gala została odwołana. Mimo to najzdolniejsi uczniowie otrzymali dyplomy, wyróżnienia i nagrody.

UM Tychy
L 2

Poprzez tyskie szkoły i placówki oświatowe najzdolniejsi uczniowie jak co roku, zostali wyróżnieni w ramach Tyskiej Gali Najzdolniejszych. Dyplomy uzyskane za sukcesy w poprzednim roku szkolnym otrzymało 34 uczniów – jak informuje tyski magistrat stypendystów Miasta Tychy „Tyskie Orły” i jednej uczennicy posiadającej znaczące osiągnięcia w zakresie kształcenia w zawodzie – stypendium pod nazwą „Lider Zawodu”. 51 uczniów zostało też uhonorowanych za osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe.

– Wśród wyróżnionych znalazły się 24 osoby o znaczących osiągnięciach naukowych: 4 laureatów konkursów przedmiotowych, 6 laureatów i 3 finalistów olimpiad przedmiotowych oraz 11 laureatów prestiżowych konkursów, na poziomie co najmniej wojewódzkim – informuje Urząd Miasta Tychy.

Sukcesy artystyczne i sportowe

- W kategorii osiągnięć i sukcesów sportowych wyróżnionych zostało 13 uczniów, zaś w kategorii osiągnięć i sukcesów artystycznych 14 uczniów za osiągnięcia indywidualne, oraz 5 zespołów/grup, które otrzymały co najmniej 3 nagrody lub pierwsze miejsca w prestiżowych konkursach artystycznych o zasięgu co najmniej ogólnopolskim – mówi Dorota Gnacik z Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół i placówek. Nagrodzonym uczniom życzymy powodzenia w realizacji swoich pasji i zainteresowań. Niech Wasze talenty, uzdolnienia oraz zapał i trud wkładany w codzienną edukację zaowocują kolejnymi sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Gratulacje od prezydenta Tychów otrzymało 63 uczniów tyskich szkół, którzy dostali Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego i stypendium „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

– Dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli finansowo i rzeczowo Galę Najzdolniejszych Uczniów do wyróżnionych trafią bony podarunkowe do realizacji w Gemini Park Tychy oraz bony do lodziarni Lodowato. Wśród nagród rzeczowych są m.in. dwa vouchery na kurs językowy, albumy książkowe oraz drobne gadżety. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy a uczniom raz jeszcze gratulujemy! – poinformowali tyscy urzędnicy.