Nawałnice w woj. Śląskim. Pomoc śląskich strażaków dla ewakuowanych harcerzy

Wieczorem w środę 14 lipca 2021 r. nad Polską przeszły nawałnice. W województwie Śląskim do godziny 21:30 Państwowa Straż Pożarna odebrała ponad 750 zgłoszeń. Tyscy strażacy pomogli ewakuowanym harcerzom z powiatu zawierciańskiego.

Lightning 1056419 1920

W województwie Śląskim 14 lipca 2021 r. do godziny 21:30 Państwowa Straż Pożarna odebrała ponad 750 zgłoszeń, najwięcej pochodziło z powiatów zawierciańskiego, częstochowskiego i myszkowskiego..

Ewakuacja harcerzy

Z powodu załamania pogody ewakuowany został obóz harcerski w Kostkowicach koło Zawiercia. Aspirant Grzegorz Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu poinformował w rozmowie z polsatnews.pl, że z terenu obozu ewakuowano 370 osób.

- Tam były cztery podobozy. Dzieci są z Małopolski, Zabrza i z okolic Warszawy. Decyzję o ewakuacji podjęli kierownicy obozu harcerskiego. Powodem ewakuacji były warunki atmosferyczne na terenie powiatu zawierciańskiego. Potężna burza wyrządziła wiele szkód - powiedział oficer prasowy.

- W trakcie działań jeden z harcerzy mocno się zestresował, wpadł w panikę i dostał duszności. GOPR, który został zadysponowany na miejsce, ewakuował tę osobę z terenu leśnego do drogi asfaltowej. Poszkodowany został przekazany karetce pogotowia i przewieziony do szpitala - dodał aspirant Grzegorz Nowak.

Pomoc strażaków z Tychów

Strażacy z Tychów udostępnili łóżka, które następnie zostały przetransportowane przez śląskich strażaków do Kroczyc, gdzie zostali ewakuowani harcerze z Kostkowic.

czytaj więcej:

Zalana ulica

Zalane ulice w Tychach. Zobacz zdjęcia!

Obiekt MOSrR przy Jeziorze Paprocany

Czy w Paprocanach powstanie sauna?

Wartogłowiec kolumbarium

Na cmentarzu w Tychach powstaje komunalne kolumbarium

Julie ricard r TX Kkh Hgo VM unsplash

Zbiórka żywności w Tychach dla uchodźców

256452357 718677832851470 3457952839384058386 n

W Tychach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków

Jim reardan gysl V Zcs NK4 unsplash

Program Czysty Powiat to oszustwo!

Skrzyżowanie Tychy

Kolejne skrzyżowanie w Tychach w przebudowie