Nie samą szkołą żyje uczeń - jak zdobywać wiedzę poza nią?

Może się wydawać, że przeciętny uczeń siedzi jedynie w książkach dotyczących przedmiotów, które aktualnie przerabia w szkole. Być może w większości przypadków faktycznie tak jest, ale warto też wziąć pod uwagę osobiste pasje każdego z nich, upodobania do konkretnych dziedzin, czy też chęć przygotowania się do wcześniej wybranego kierunku studiów. Niektórzy chętnie biorą też udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych, do których przydają im się podręczniki spoza programu nauczania. Każdy powód do zdobywania wiedzy jest dobry.

Zdjecie

Na olimpiadach wymaga się więcej

Pozyskiwanie wiedzy potrzebnej do zdobycia dobrego miejsca na olimpiadzie wymaga od uczestnika dobrego materiału. Warto zainteresować się podręcznikami i pomocami naukowymi wydawnictwa Nowa Era, które ma w swojej ofercie wiele interesujących pozycji. Ciężko o wydawnictwo z tak mocnym portfolio i książkami na tak wiele tematów. Podział oferty na stronie wydawnictwa jest jasny i czytelny, dzięki czemu w prosty sposób można znaleźć pomoce odnoszące się do konkretnego tematu, na każdym etapie nauki. Co interesujące, można się skupić również na materiałach okołopodręcznikowych, które doskonale nadają się do uzupełniania podstawowych informacji i jako dodatkowe źródło wiedzy dla ciekawskich. To jednak niejedyne miejsce, gdzie można szukać ważnych dla siebie informacji.

Internet kopalnią wiedzy

Rozsądne szukanie informacji w Internecie to również bardzo dobry pomysł. Wzbogacające może być wszystko, co znajdziemy, jednak w tym przypadku warto sięgać jedynie po wiarygodne źródła. Mowa o artykułach znanych autorów, popularnych blogach naukowych, czy też o witrynach, do których kierują nas odnośniki z równie przekonujących źródeł, co chociażby te podawane w szkołach.

Zawsze istotne jest, aby nie ufać wszystkiemu, co wyświetli się nam w wyszukiwarce, ponieważ umieszczanie i szerzenie informacji w sieci jest banalnie proste, chociaż wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Jeśli podejdziemy do sprawy zadaniowo i poszukamy ważnych dla siebie źródeł z głową, może się okazać, że jest ich zdecydowanie więcej, niż początkowo zakładaliśmy.

Biblioteka nie taka przestarzała

Jeśli zmęczy nas Internet i strach o to, czy znalezione informacje są rzetelne, warto sięgnąć po książki z biblioteki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z bibliotek studenckich, które zwykle nie pozwalają wypożyczać książek osobom spoza uczelni, jednakże udostępniają im czytelnię na zwykle nieograniczony czas. Tak naprawdę jest to dodatkowa motywacja do prostego wdrożenia znalezionej wiedzy. Dlaczego? Ponieważ nie ma lepszego miejsca do nauki, niż cicha, przesycona wiedzą czytelnia biblioteki publicznej.

Szukanie wiedzy może być tak samo fascynujące, jak jej zdobywanie. Korzystanie ze sprawdzonych podręczników renomowanych wydawnictw, rzetelnych źródeł internetowych, czy też wygodnych w użytku i darmowych książek z biblioteki może dać jedynie pozytywne rezultaty!