Nie żyje Jerzy Ciałoń. Ceniony trener piłki ręcznej w Tychach miał 72 lata

Tyska Galeria Sportu poinformowała o śmierci Jerzego Ciałonia, cenionego trenera piłki ręcznej. Trenował m.in. w: MKS Tychy, Fasamie Tychy, Maluchu Tychy oraz MOSM Tychy. Jego pogrzeb odbędzie się 25 października o godzinie 11 w parafii pw. NSPJ w Wyrach.

Jerzy Ciałoń urodził się w 1950 roku w Ełku. Na początku kariery zapowiadał się jako świetny lekkoatleta. Jednak ostatecznie wybrał bycie trenerem piłki ręcznej. Uczył jej w MKS Tychy, Fasamie Tychy, Maluchu Tychy, MOSM Tychy, w SP 12.

- Setki dziewcząt uczyło się pod jego okiem rozgrywania piłki, tajników gry na kole czy na skrzydłach. Był nie tylko świetnym szkoleniowcem, ale charyzmatycznym liderem, nauczycielem. Potrafił dostrzec potencjał zawodniczki, ukształtować jej sportowy charakter - wspomina Tyska Galeria Sportu.

Mistrzostwa Polski pod wodzą Jerzego Ciałonia

W 1998 roku Tyska Fasama, której trenerem był Jerzy Ciałoń zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej. Mecz zakończył się złotym medalem dla reprezentantek Fasamy.Trener pracował również w ligowych klubach z Chorzowa - Azotach i AKS-ie, gdzie odnosił sukcesy.

Jerzy Ciałoń, dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu pracował jako szkoleniowiec reprezentacji Polski w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. W czerwcu 2018 roku szkoleniowiec odwiedził Tyską Galerię Sportu, z okazji 30-lecia mistrzowskiego tytułu Fasamy Tychy. - Posypało się wówczas ze strony obecnych na sali zawodniczek wiele ciepłych słów pod adresem Trenera - dodaje TGS.

Ostatnie pożegnanie śp. Jerzego Ciałonia odbędzie się 25 października o godzinie 11 w parafii pw. NSPJ w Wyrach przy ulicy ks. Franciszka Bojdoła 3.