Nietypowa sytuacja policjantów z tyskiej drogówki. Mundurowi nie dali się przechytrzyć

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, który gwałtownie zawrócił na widok radiowozu. Kierowca próbował przechytrzyć mundurowych zamieniając się miejscami z pasażerem.

Policja

Podejrzenia policjantów wzbudził kierujący fiatem, który na widok radiowozu nagle zawrócił. Stróże prawa postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić, czy kierujący ma coś na sumieniu. W momencie kiedy mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu, policjanci zauważyli, jak jego kierujący zamienia się miejscami z pasażerem.

Okazało się, że mężczyzna postanowił przesiąść się z małżonką, ponieważ obawiał się badania trzeźwości. Jego obawy były słuszne. Badanie zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie ponad pół promila.

Nieudany fortel

Policjanci przebadali 39-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wykazał ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie nie udało się przechytrzyć policjantów. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat więzienia.

czytaj więcej:

Policyjne kajdanki

Strzały w sklepie w Tychach. ITS pomógł policjantom

Działania grupy SPEED

Jechał na narty, otrzymał mandat w wysokości 2500 zł!

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

Policja

Tyscy policjanci otrzymali list za pomoc starszej osobie

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”

Smartphone

Od 1 lipca stare numery policji będą nieaktywne