Niewybuch z czasów II wojny światowej na granicy Bierunia i Lędzin. Interweniowali saperzy

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała, że 11 stycznia 2022 r. spacerowicz natrafił na niewybuch. Na miejscu działała policja i saperzy. Zobacz zdjęcia pod artykułem.

We wtorek 11 stycznia o godzinie 13.30 dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w leśnym zagajniku na granicy Bierunia i Lędzin znajduje się niewybuch. Na historyczne znalezisko podczas spaceru natrafił jeden z mieszkańców. Na miejsce zgłoszenia zostali wysłani policjanci wraz z funkcjonariuszem, który jest przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Pocisk artyleryjski w bieruńsko-lędzińskim zagajniku

Mundurowy stwierdził, że jest to moździerzowy pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci informują, że ze względu na oddalenie znaleziska od zabudowań nie było konieczności ewakuacji osób. Do momentu przyjazdu saperów, pocisk zabezpieczali bieruńscy policjanci.

– Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić znalezionych niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję – ostrzegają policjanci.

Zobacz zdjęcia!