Nocne pożary na osiedlu C w Tychach. Paliły się osiedlowe śmietniki

Jak informuje portal 112tychy.pl w nocy z 11 na 12 lutego 2022 r., na terenie osiedla C doszło do czterech pożarów osiedlowych śmietników. Przyczyną było podpalenie.

Do zgłoszeń pożarów wyjeżdżały zastępy straży pożarnej z Tychów. Pierwsze zgłoszenie dyżurny tyskiej komendy straży pożarnej otrzymał o godzinie 22:57. Palił się śmietnik przy ulicy Cienistej 1. Następne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 23:06, tym razem podpalacze zainteresowali się śmietnikiem przy al. Bielskiej 64. Strażacy w kilkanaście minut ugasili płonące pojemniki i wrócili do koszar. Jednak, nie był to koniec nocnych działań

Kolejne dwa pożary

Chwilę przed godziną 02.00 tyscy strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącej altanie śmietnikowej znajdującej się nieopodal al. Niepodległości 18. Pożar strawił postawioną zaledwie kilka miesięcy temu nową altanę oraz wszystkie pojemniki znajdujące się w środku. Kilka minut po 02.00 wpłynęło następne i ostatnie tej nocy zgłoszenie o pożarze śmietników. Tym razem paliły się pojemniki na odpady przy al. Bielskiej 60. O pożarach została powiadomiona policja. Przyczyną było podpalenie. Straty związane z podpaleniami szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zobacz zdjęcia podpalonych miejsc

Zdjęcia pochodzą z portalu 112tychy.pl