Nocne pożary na osiedlu C w Tychach. Paliły się osiedlowe śmietniki

Jak informuje portal 112tychy.pl w nocy z 11 na 12 lutego 2022 r., na terenie osiedla C doszło do czterech pożarów osiedlowych śmietników. Przyczyną było podpalenie.

Do zgłoszeń pożarów wyjeżdżały zastępy straży pożarnej z Tychów. Pierwsze zgłoszenie dyżurny tyskiej komendy straży pożarnej otrzymał o godzinie 22:57. Palił się śmietnik przy ulicy Cienistej 1. Następne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 23:06, tym razem podpalacze zainteresowali się śmietnikiem przy al. Bielskiej 64. Strażacy w kilkanaście minut ugasili płonące pojemniki i wrócili do koszar. Jednak, nie był to koniec nocnych działań

Kolejne dwa pożary

Chwilę przed godziną 02.00 tyscy strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącej altanie śmietnikowej znajdującej się nieopodal al. Niepodległości 18. Pożar strawił postawioną zaledwie kilka miesięcy temu nową altanę oraz wszystkie pojemniki znajdujące się w środku. Kilka minut po 02.00 wpłynęło następne i ostatnie tej nocy zgłoszenie o pożarze śmietników. Tym razem paliły się pojemniki na odpady przy al. Bielskiej 60. O pożarach została powiadomiona policja. Przyczyną było podpalenie. Straty związane z podpaleniami szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zobacz zdjęcia podpalonych miejsc

Zdjęcia pochodzą z portalu 112tychy.pl

czytaj więcej:

Spalarnia odpadów w Tychach?

W mieście powstanie spalarnia śmieci?

Pożar mieszkania w Tychach

Pożar mieszkania w mieście. Powodem zwarcie w ładowarce?

Policyjny pościg w Tychach

Policyjny pościg na tyskich ulicach

Markus spiske VO5w2 Ida70s unsplash

Tragedia w Tychach. Oficjalne oświadczenie spółki Master

Lądowanie śmigłowca LPR

Dlaczego nad Tychami latał śmigłowiec LPR?

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego