Nocny rajd rowerowy na Halloween w Tychach. Przebierana edycja startuje w niedzielę z Subli

30 października w parku na Sublach startuje kolejny Tyski Nocny Rajd Rowerowy. Edycja będzie miała halloweenowy charakter - organizatorzy zachęcają do przebrania się w klimacie zabawy. Początek o 18:30 na parkingu przy parafii św. Jadwigi.

Trasa rajdu nie jest trudna - prowadzi płaskimi i dość szerokimi ulicami miasta oraz częściowo terenami leśnymi. Bez problemu powinni jej sprostać cykliści-amatorzy, a dodatkową zachętą będzie najprawdopodobniej dobra i stosunkowo ciepła pogoda, jaką synoptycy zapowiadają na ten weekend.

Dwunastokilometrowy wyścig zakończy się w podleśnej restauracji Pod Napięciem na Żwakowie przy ulicy Myśliwskiej, nieopodal stacji kolejowej Tychy Żwaków. W barze na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami oraz napoje.

Zasady uczestnictwa w rajdzie

  • udział w rajdzie jest bezpłatny;
  • każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki oraz szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich;
  • osoby do lat osiemnastu biorą udział tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, dzieci tylko pod opieką opiekunów;
  • biorąc udział w imprezie uczestnik zgadza się na pojawienie się na relacjach foto i wideo;
  • rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze oraz oświetleniu roweru.

Na rajd zaprasza organizator - stowarzyszenie sportowe NOL Tychy oraz Michał Kasperczyk miejski radny i oficer rowerowy.

UM Tychy/ak