Nowa inwestycja w Bieruniu. Na terenach przy Turyńskiej giganci branży łączą siły

Spółka GLP ogłosiła zakup centrum logistycznego o powierzchni 60 tys. mkw. przy Turyńskiej 135 (DK44) w Bieruniu na terenach tysko-bieruńskiej strefy przemysłowej. Firma zakupiła budynek od SPM (spółki-córki Sistema Poland), która pozostanie jednak najemcą budynku przez co najmniej 10 lat.

GLP jest jedną z wiodących światowych firm w sektorze inwestycji w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną.

Gigant logistyczny zainwestował w Bieruniu

Spółka GLP ogłosiła zakup centrum logistycznego o powierzchni 60 tys. mkw. przy Turyńskiej 135 (DK44) w Bieruniu na terenach tysko-bieruńskiej strefy przemysłowej.

Budynek zakupiony przez GLP jest położony przy drodze krajowej nr 44, z łatwym dostępem do drogi ekspresowej S1. W odległości kilku minut jazdy leżą Tychy – jeden z głównych ośrodków branży motoryzacyjnej w Polsce. Nieruchomość wyróżnia też bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej.

Jak donosi spółka w swoim komunikacie prasowym, budynek został zakupiony od SPM - największego dostawcy usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Jest to także największy obiekt, jakim dysponują. Firma ta zgodnie z umową pozostanie najemcą budynku przez następne 10 lat.

Nie będzie zawirowań

Nie należy spodziewać się większych zawirowań związanych z tą transakcją; obie firmy mają historię owocnej współpracy.

- Zrealizowana transakcja stanowi kolejny etap współpracy GLP z firmą SPM, która jest też najemcą naszego budynku w Gliwicach - komentuje Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe.

Międzynarodowy gigant jest właścicielem i zarządcą budynków, z których korzystają m.in. potentaci w rodzaju Amazona czy DHL. Firma chwali się potencjałem rozbudowy powierzchni swoich obiektów w Europie z 5,6 do niemal 10 mln metrów kwadratowych.

Wodny plac zabaw, Tychy

Może Cię zainteresować:

Zobacz wizualizacje wodnego placu zabaw w parku Jaworek. Duży tyski park zyska kolejne atrakcje

Autor: Redakcja

13/10/2022

Miasto Tychy

Może Cię zainteresować:

Przyrost naturalny w mieście kolejny rok na minusie. Tychy się starzeją

Autor: Katarzyna Pachelska

12/10/2022