Nowa wystawa w „Oknie na kulturę” w Gemini Park Tychy

W dniach od 24 maja do 29 maja 2021 roku, „Okno na kulturę” w tyskiej galerii Gemini Park Tychy zaprezentuje dwie wystawy fotografii.

Okno Na Kulturę


Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Gemini Park Tychy zapraszają na kolejną odsłonę „Okna na kulturę”. W dniach 24-29 maja zaprezentowane zostaną dwie wystawy fotografii - pierwsza z okazji 10-lecia twórczości Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. oraz druga z okazji 10. edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Performance na żywo!

W ramach wystawy 28 maja 2021 roku w godzinach 17:00-20:00 Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. zaprezentuje działania performatywne, a 29 maja również w tych samych godzinach 17:00-20:00 odbędzie się próba otwarta do ich najnowszego spektaklu.

Historia Grupy Artystycznej

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku z inicjatywy Piotra Kumora. Działają w sferze teatru, performance, monodramu, spektakle uliczne, angażują się również w inne projekty artystyczne mające na celu animację życia kulturalnego oraz rozwijanie sztuki offowej. Są inicjatorami powstania Tyskiego Festiwalu Performance, głównymi i jedynymi organizatorami jego pierwszych 6-ciu edycji. Teatr T.C.R. zdobył liczne nagrody (również indywidualne) na ogólnopolskich konkursach teatralnych.

Najważniejsze nagrody to:

za spektakl „Knienie” (festiwale, przeglądy):

  • XXXIV Proscenium- Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Nysie 2016 (Brązowy Gwóźdź za rolę Matki dla Aliny Bachary)
  • Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli 2016 (Grand Prix)
  • Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdrój 2016 (Brązowa Misa Borowiny za rolę Ojca w „Knieniu” dla Piotra Kumora),
  • Festiwal Gruba Sztuki 2015 w Chorzowie (Grand Prix oraz nagroda specjalna)

za spektakl „Gnienie” (festiwale, przeglądy):

  • TOPOFFFestival- Tyskie Spotkania Teatralne w Tychach 2017 (nagroda publiczności)
  • Relacje. II Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli 2017 (II nagroda, wyróżnienie dla Krzysztofa Kulbickiego, nagroda publiczności)
  • Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko 2017 (nagroda za grę aktorską dla Krzysztofa Kulbickiego)
  • Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdrój 2018 (Brązowy Róg Króla Jana za spektakl)
  • XIX Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA w Białołęce 2018 (wyróżnienie aktorskie dla Krzysztofa Kulbickiego) przyznane przez Jury Festiwalu, wyróżnienie dla Teatru T.C.R. od Loży Teatrów Białołęckich
  • 20 Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku 2018 (II nagroda)