Nowe elektryki w mieście!

Dzięki umowie zawartej w ramach programu Gepard II - na tyskie drogi wyjedzie 6 nowych trolejbusów hybrydowych.

Aaaa teraz

Prezes Tyskich Linii Trolejbusowych podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dofinansowanie zakupu nowoczesnych jednostek niskoemisyjnych. Wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego to kolejny etap projektu elektryfikacji transportu miejskiego, który zakłada Zielony Transport Publiczny. Dofinansowanie to ponad 23 miliony złotych!

- Program NFOŚiGW, z którego pochodzi połowa dofinansowania śląskiej inwestycji, jest przykładem skutecznej realizacji przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zobowiązań podjętych przez rząd w „Programie dla Śląska". W ten sposób poprawiamy jakość życia w regionie, jak również ograniczamy emisję tlenków azotu, których przekroczenia stanowią wspólne wyzwanie dla samorządu oraz ministerstwa – mówił obecny na spotkaniu minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Hybrydowe jednostki znacznie poprawiają komfort jazdy. Są ciche i nowoczesne. Ich główną zaletą jest jednak zmniejszenie do minimum emisji szkodliwych tlenków azotu i dwutlenku węgla.

- Trolejbusy, które trafią do Tychów są pojazdami innowacyjnymi, i są w pewnym sensie połączeniem trolejbusu i autobusu elektrycznego. Podstawowym źródłem napędu będą zabudowane baterie, a sieć trakcyjna będzie służyła ich ładowaniu. Ponadto nowe pojazdy będą wyposażone we wszystkie niezbędne systemy ułatwiające pracę kierowcy oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej – skomentował Marcin Rogala, prezes TLT.

Nowoczesne pojazdy pojawią się na drogach za około 14 miesięcy. Obecnie w mieście dostępne są 23 trolejbusy i 2 autobusy elektryczne.

czytaj więcej:

Autobusy

GZM będzie wzorowała się na tyskim systemie

Wartogłowiec kolumbarium

Na cmentarzu w Tychach powstaje komunalne kolumbarium

Julie ricard r TX Kkh Hgo VM unsplash

Zbiórka żywności w Tychach dla uchodźców

256452357 718677832851470 3457952839384058386 n

W Tychach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków

Jim reardan gysl V Zcs NK4 unsplash

Program Czysty Powiat to oszustwo!

Skrzyżowanie Tychy

Kolejne skrzyżowanie w Tychach w przebudowie

Serena repice lentini 9rwx Zc J Pdp I unsplash

Wodny Park Tychy znowu uczy pływać tyskich uczniów