Nowe ławki i kosze w tyskich parkach zamiast starych

Jak informuje Urząd Miasta Tychy do końca roku w tyskich parkach wymienionych ma zostać 45 ławek. Pojawi się też 6 nowych.

Wymienione mają zostać stare ławki w Parku Suble i na skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Wymiana ławek i montaż nowych

Najwięcej ławek zostanie wymienionych w Parku Suble. Zamienionych na nowe ławki zostanie tam 41 ławek. Prace rozpoczną się w tym tygodniu (20.09.2021). Następnie w Parku Niedźwiadków zamontowanych zostanie sześć ławek w nowych miejscach, a w skwerze przy ulicy Dębowej zostaną wymienione kolejne cztery ławki.

W administracji Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych znajduje się łącznie prawie 1,5 tysiąca ławek na terenie całego miasta.

Wymiana ławek oraz koszy na terenie Parku Suble za ponad 220 tys. złotych

Wymiana ławek parkowych oraz koszy na odpadki na terenie Parku Suble wyniosła budżet Miasta Tychy 222 894,45 złotych. W zakres prac określonych umową wszedł demontaż starych ławek oraz demontaż betonowych koszy.

Nowa ławka w Parku Suble
Nowa ławka w Parku Suble

Nowe ławki nad Jeziorem Paprocany

W 2021 roku nowe ławki zostały również zamontowane przy Jeziorze Paprocańskim w Tychach. W miejsce starych ławek postawiono wtedy 8 nowych. W ramach realizacji postawiono także zadaszoną wiatę wraz ze stołem i dwiema ławami. Koszt realizacji według MZUiM Tychy wyniósł wtedy około

  • 20 000 zł