Nowe wybiegi dla psów w Tychach w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zobacz zdjęcia!

Urząd Miasta Tychy poinformował o zakończeniu prac związanych z budową wybiegów dla psów przy ul. Gilów i w Parku Rodzinnym bł. Karoliny (za Halą Sportową MOSiR przy al. Piłsudskiego 20). Zobacz zdjęcia nowych wybiegów w galerii pod artykułem.

W ramach Budżetu Obywatelskiego w Tychach powstały dwa wybiegi dla psów. Jeden przy ul. Gilów, a drugi w Parku Rodzinnym bł. Karoliny. Celem wybiegów jest stworzenie przestrzeni dla psów, gdzie mogą się wybiegać i socjalizować z innymi psami. Na terenie wybiegu psy mogą też trenować ze swoimi opiekunami.

– Realizacja projektu pozwoli na użyteczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni oraz otworzy możliwość na lepsze poznanie się mieszkańców - właścicieli czworonogów – czytamy we wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

Koszt budowy jednego z wybiegów to około 120 tys. złotych.

– Każdy wybieg jest ogrodzony, zapewniono ławeczki, kosze na śmieci, stacje z woreczkami na psie nieczystości, tablice ogłoszeń, nowe nasadzenia oraz co najważniejsze atrakcje dla czworonogów w postaci drewnianych belek – informują pracownicy TZUK.

Do tej pory w Tychach znajdował się jeden wybieg dla psów, zlokalizowany przy ul. Hlonda. Ten w odróżnieniu od nowych wybiegów posiada liczne urządzenia i przeszkody dla psów. Budowa tego wybiegu kosztowała 180 tys. złotych. Wstęp na wszystkie wybiegi dla psów jest darmowy.

Regulamin korzystania z wybiegu dla psów

Wybieg dla psów przeznaczony jest do zabaw z psami bez smyczy za wyjątkiem psów ras uznawanych za agresywne.

Na terenie wybiegu dla psów obowiązują zasady:

  • Psy bez nałożonej smyczy muszą pozostawać pod nadzorem właściciela lub opiekuna.
  • Psy muszą mieć założony kaganiec. Zdjęcie kagańca możliwe jest w przypadku ras nie znajdujących się w wykazie ras agresywnych, oraz będącymi mieszańcami tych ras.
  • Podczas otwartych zajęć tresury, należy stosować się do poleceń osoby ją prowadzącej.
  • Osoba, pod której nadzorem pozostaje pies jest odpowiedzialna za zachowanie psa na terenie wybiegu oraz za wyrządzone przez niego szkody.
  • Korzystanie z urządzeń na terenie wybiegu musi odbywać się zgodnie z ich przeznaczeniem i funkcją.
  • Ze względów bezpieczeństwa, niedozwolone jest przebywanie na placu psów chorych, suk w okresie rui, szczeniaków poniżej 3 miesiąca życia.
  • Dzieci mogą przebywać na placu tylko pod ścisłym nadzorem osób dorosłych.
  • Przebywanie na wybiegu odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność.
  • Na terenie wybiegu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów.