Nowy obiekt sportowy w Tychach. To plac do street workoutu przy LO im. Kruczkowskiego

W Tychach przy Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego powstał nowy placyk do street workoutu.

Obiekt do ćwiczeń znajduje się na terenie Liceum, w okolicy Parku Północnego

Miejsce to jest świetną alternatywą dla zamkniętych przez pandemię siłowni. Jedną z podstawowych zalet tego typu miejsc jest dostępność. Trening z użyciem własnego ciężaru ciała można wykonać o dowolnej porze dnia, a nawet roku.

Jest to drugi taki obiekt w Tychach. Pierwsze miejsce do ćwiczeń po ponad 2 latach zmagań tyskiej grupy zrzeszającej osoby ćwiczące street workout, zostało postawione w 2015 roku w Parku Jaworek.

Park Północny po rewitalizacji

W ostatnich latach park przeszedł rewitalizację. Pojawiły się nowe ścieżki, ławeczki, a nawet drewniane dodatki w postaci czerwonych drewnianych ram. W niedalekiej przyszłości w parku ma powstać wybieg dla psów.

Czym jest street workout?

Oficjalna definicja Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu:
Street workout w dosłownym tłumaczenie to uliczny trening. Ta forma aktywności fizycznej jest wzbogaconą formą treningu kalistenicznego. Nazwa street workout powstała około 2009 roku i została zaczerpnięta ze Stanów Zjednoczonych.

Street workout można podzielić na dwie podkategorie:

  • Kategoria freestyle
  • Kategoria siłowo-wytrzymałościowa

Obie kategorie charakteryzują się innym podejściem do tej aktywności fizycznej. W kategorii freestyle dodawane są różnego rodzaju elementy akrobatyczne oraz elementy gimnastyczne. W kategorii siłowo-wytrzymałościowej wykonywane są podstawowe ćwiczenia kalisteniczne z dodatkowym ciężarem. Ćwiczenia są wykonywane na ilość. Obie z tych kategorii stanowią nierozłączoną część street workoutu.