Nowy sezon Samochodowych Mistrzostw Tychów w Bieruniu

Emocje po ubiegłorocznych Samochodowych Mistrzostwach Tychy jeszcze nie zdążyły opaść, a już zbliża się inauguracja nowego sezonu. Pierwsza runda SMT 2022 odbędzie się w niedzielę 6 marca na torze FCA Poland w Bieruniu.

Fot. Jakub Tuszyński
SMT Tychy

Również w naszym regionie powoli kończy się zimowa przerwa w sportach motorowych. Już w niedzielę, 6 marca 2022 r., na torze testowym FCA Poland w Bieruniu odbędzie się pierwsza w tym roku runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Wyścigi w Bieruniu od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców – sprzyjają temu zacięta rywalizacja na torze, imponująca stawka zawodników i ciekawych samochodów, widowiskowa trasa i atmosfera rodzinnego pikniku.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów zawsze przyciągają wielu zawodników chcących rywalizować o tytuł najlepszego kierowcy naszego miasta. Tak jak w poprzednich latach rywalizacja toczy się w 11 klasach. Obok podziału samochodów według pojemności silnika, wyłoniono także osobne kategorie dla samochodów z napędem na tył, zabytkowych, klasy markowe dla startujących autami produkcji francuskiej (peugeot i citroën), oraz dla załóg w samochodach wyprodukowanych po drugiej stronie ulicy – czyli fiatów cinquecento i seicento.

Organizator SMT

Od samego początku organizatorem Samochodowych Mistrzostw Tychów jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Działający w Tychach od 2003 r. klub od samego początku działalności zajmuje się organizacją imprez motorsportowych i promowaniem tej dyscypliny sportu. Obok cyklu SMT automobilklub organizuje także rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Śląska.

W sezonie 2022 zaplanowano osiem rund SMT, a także dodatkowe imprezy – Super Sprint przy Rajdzie Śląska oraz tradycyjną Barbórkę Śląską na torze. Pierwsza runda SMT odbędzie się 6 marca. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej.

czytaj więcej:

Placyk do ćwiczeń przy Kruczku

Nowy obiekt sportowy w Tychach

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

Ktk gronie rajd noworoczny 2022

Noworoczny rajd rowerowy tyskiego klubu

Dom Pomocy Społecznej Tychy

Zakończył się remont Dziennego Domu Pomocy Społecznej

Piesi

Zmiany w prawie o ruchu drogowym. Piesi muszą się pilnować

Renowacja Żyrafy

Schody pod Żyrafą zmienią wygląd

Nowe znaki na Paprocanach

Nowe oznakowanie na Paprocanach