Nowy sezon Samochodowych Mistrzostw Tychów w Bieruniu

Emocje po ubiegłorocznych Samochodowych Mistrzostwach Tychy jeszcze nie zdążyły opaść, a już zbliża się inauguracja nowego sezonu. Pierwsza runda SMT 2022 odbędzie się w niedzielę 6 marca na torze FCA Poland w Bieruniu.

Fot. Jakub Tuszyński
SMT Tychy

Również w naszym regionie powoli kończy się zimowa przerwa w sportach motorowych. Już w niedzielę, 6 marca 2022 r., na torze testowym FCA Poland w Bieruniu odbędzie się pierwsza w tym roku runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Wyścigi w Bieruniu od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców – sprzyjają temu zacięta rywalizacja na torze, imponująca stawka zawodników i ciekawych samochodów, widowiskowa trasa i atmosfera rodzinnego pikniku.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów zawsze przyciągają wielu zawodników chcących rywalizować o tytuł najlepszego kierowcy naszego miasta. Tak jak w poprzednich latach rywalizacja toczy się w 11 klasach. Obok podziału samochodów według pojemności silnika, wyłoniono także osobne kategorie dla samochodów z napędem na tył, zabytkowych, klasy markowe dla startujących autami produkcji francuskiej (peugeot i citroën), oraz dla załóg w samochodach wyprodukowanych po drugiej stronie ulicy – czyli fiatów cinquecento i seicento.

Organizator SMT

Od samego początku organizatorem Samochodowych Mistrzostw Tychów jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Działający w Tychach od 2003 r. klub od samego początku działalności zajmuje się organizacją imprez motorsportowych i promowaniem tej dyscypliny sportu. Obok cyklu SMT automobilklub organizuje także rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Śląska.

W sezonie 2022 zaplanowano osiem rund SMT, a także dodatkowe imprezy – Super Sprint przy Rajdzie Śląska oraz tradycyjną Barbórkę Śląską na torze. Pierwsza runda SMT odbędzie się 6 marca. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej.

czytaj więcej:

Placyk do ćwiczeń przy Kruczku

Nowy obiekt sportowy w Tychach

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

Otwarcie Punktu Pomocy Cudzoziemcom

Tychy uruchomiły pierwszy Punkt Pomocy Cudzoziemcom!

249048078 410809633939089 1519735143434552704 n

Tychy dostaną prawie 50 milionów złotych!

Samochodowe Mistrzostwa Tychów. Jesienna runda zmagań na torze FCA

Jesienna runda SMT na torze FCA

LOTTO partnerem złotego medalisty z Tokio

LOTTO, partnerem Dawida Tomali

Rowan heuvel e S Pe2 Emr E unsplash

Tyskie dni trzeźwości. Bezpłatne dyżury terapeutów