O Tyszku, stawie i pierwszym tyskim kinie. Rodzinny spacer historyczny

Sobotnie letnie popołudnie warto spędzić wędrując po zakamarkach najstarszej części Tychów śladem ich tajemnic. MCK Tychy zaprasza na wspólne zwiedzanie Muzeum Miejskim w Tychach.

1 1

Uczestnicy i uczestniczki przejdą najstarszymi ulicami miasta i poznają historię najważniejszych budynków oraz związanych z nimi postaci. Dowiedzą się między innymi: skąd wzięła się nazwa Tychy, dlaczego nie ma już stawu przed kościołem pw. św. Marii Magdaleny, co to znaczy „zaś się uizdrzym” i gdzie znajdowało się pierwsze kino w Tychach.

Prowadzi: Agnieszka Ociepa–Weiss
Obowiązują zapisy, liczna uczestników ograniczona. Wstęp wolny

- Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami - przypominają organizatorzy.

Stare Tychy

Są najstarszą częścią Tychów. Przed rozbudową miasta w latach 50 ubiegłego wieku stanowiły centrum Tychów. To właśnie tutaj około 1480 r. został wybudowany pierwszy niewielki kościół w Tychach, kościół św. Marii Magdaleny. Atrakcją starotyskiego rynku jest fontanna z wydrami.

czytaj więcej:

TGS 40

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Tychach

MM Ty F 2200 3 019

Spacer architektoniczny. W stronę nowoczesności: Osiedle D

Osiedle A

Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

MM Ty F 2259 8

Osiedla U, T, W i Z wczoraj i dziś. Kameralne warsztaty

Tychy na lato

Ciekawe sposoby na spędzanie wakacji w mieście

Gala nagród Śląska Rzecz

Muzeum Miejskie nominowane do nagrody Śląska Rzecz

MEDS

W Tychach odbędzie się projekt MEDS