Obchody Dnia Strażaka w Tychach. Strażacy zostali odznaczeni za służbę

27 maja 2021r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Podczas tej uroczystości funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Tychach wręczono odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

Obchody dnia strażaka w KM PSP Tychy

Z uwagi na stan pandemii COVID-19 i obostrzenia sanitarne, uroczystość miała charakter ograniczony, z udziałem wąskiego grona osób zaproszonych. W uroczystości, oprócz funkcjonariuszy KM PSP w Tychach udział wzięli:

  • nadbrygadier Jacek Kleszczewski - Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
  • przedstawiciele władz samorządowych miasta Tychy
  • przedstawiciele władz samorządowych powiatu bieruńsko – lędzińskiego

W trakcie uroczystości, po podniesieniu flagi państwowej, minutą ciszy uczczono strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę oraz zmarłych członków ich rodzin, a także wszystkich ofiar Covid-19. Przybyli goście podczas swoich wystąpień pogratulowali awansów, odznaczeń i wyróżnień, podziękowali za realizowaną przez strażaków służbę i przekazali okolicznościowe życzenia. Za wszystkie słowa uznania i życzenia serdecznie dziękujemy.

Przemówienie Komendanta Miejskiego st. bryg. Piotra Szojdy

Tegoroczny dzień Strażaka ma charakter szczególny, nie tylko ze względu na formę tej uroczystej zbiórki, ale także ze względu czas w jakim nam przyszło się dzisiaj spotkać, czas w którym nadal prowadzimy działania związane z przeciwdziałaniem pandemii, czas w którym nadal musimy zachować szczególne środki ostrożności.

Ten ostatni rok był dla nas wszystkich niezwykle trudnym rokiem, rokiem pracowitym i intensywnym w działaniach. Statystycznie miniony rok zamknęliśmy na ilości 3513 interwencji, z czego 54 razy wspomagaliśmy działania na terenie innych komend województwa śląskiego. Ten rok to także walka z czymś czego gołym okiem nie widać. Tym czymś jest walka, wsparcie działań i przeciwdziałanie skutkom pandemii wirusa SarsCov 2. To również strażacy w tym czasie wspomagali i wspomagają działania Państwowego Ratownictwa Medycznego i Służby Sanitarno–epidemiologicznej, będąc niejednokrotnie na pierwszej linii działań budując polowe izby przyjęć, pomagając w dystrybucji maseczek i płynów dezynfekcyjnych do szkół, przedszkoli i żłobków, dowożąc tlen medyczny do szpitali, dowożąc osoby o ograniczonej ruchomości do punktów szczepień, czy udzielając kwalifikowanej pomocy medycznej osobom w sytuacjach kiedy Zespoły Ratownictwa Medycznego były zajęte udzielaniem pomocy pacjentom zarażonym SarsCov-2. - dodał