Ognisko w jednym z mieszkań przy ul. Konfederatów Barskich i zadymienie w budynku mieszalni farb i lakierów

Jak informuje portal 112tychy.pl w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Konfederatów Barskich oraz w budynku mieszalni farb i lakierów miało dojść do zadymienia.

Na miejsce zgłoszenia zadymienia w budynku wielorodzinnym wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w jednym z mieszkań zostało rozpalone ognisko, które zostało ugaszone przed przyjazdem służb. Głównym powodem wezwania strażaków było zadymienie, jednak ze względu na dziwne zachowanie osób znajdujących się w mieszkaniu na miejsce wezwano patrol policji. Po godzinie działania straży pożarnej zostały zakończone. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie wobec osób znajdujących się w mieszkaniu.

Zadymienie w budynku produkcyjnym przy ul. Mikołowskiej

Jak informuje portal 112tychy.pl niedługo po zgłoszeniu zadymienia w bloku przy ul. Konfederatów Barskich dyżurny komendy straży pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszalni farb i lakierów przy ul. Mikołowskiej 203 w Tychach. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. Po dotarciu służb na miejsce okazało się, że nie doszło do pożaru, a zadymienie spowodowane było nieumiejętną obsługą pieca grzewczego w budynku.

Alarm został uznany za fałszywy i po około godzinie działania zostały zakończone.