Okres przygotowawczy piłkarzy GKS Tychy. Jak wygląda praca przed rozpoczęciem I ligi?

Piłkarze GKS Tychy po barażowym meczu z Górnikiem Łęczna rozpoczęli okres regeneracji i urlopów przed kolejnymi rozgrywkami, które ruszą już w ostatni weekend lipca. Podopieczni Artura Derbina na pierwszych, wspólnych zajęciach przed sezonem 2021/22 spotkają się w poniedziałek, 5 lipca 2021r.

GKS Tychy

W trakcie niespełna miesięcznego letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu Fortuna 1 Ligi, tyszanie rozegrają cztery mecze kontrolne oraz udadzą się na kilkudniowe zgrupowanie do Ustronia, gdzie formę szlifowali również przed rundą wiosenną minionych rozgrywek.

Na sparingowym rozkładzie Trójkolorowych znajdą się dwie drużyny zza naszej południowej granicy – przedstawiciel czeskiej Fortuna:Ligi, MFK Karviná oraz pierwszej ligi, SFC Opava.

Inauguracja rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia.

Plan przygotowań GKS Tychy do rundy jesiennej 2021/22:

  • 5 lipca – pierwszy trening
  • 10 lipca – sparing z MFK Karviná (Ekstraklasa – Czechy), (Tychy)
  • 12-17 lipca – zgrupowanie w Ustroniu
  • 14 lipca – sparing z Garbarnią Kraków (Ustroń)
  • 17 lipca – sparing z SFC Opava (I liga – Czechy) (Ustroń)
  • 24 lipca – sparing z GKS 1962 Jastrzębie (miejsce do ustalenia)
  • 31 lipca – 1 sierpnia – 1. kolejka Fortuna 1 Ligi

TRÓJKA ZAWODNIKÓW ODCHODZI Z GKS TYCHY

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 z tyskiego klubu odchodzą Łukasz Moneta, Łukasz Norkowski i Szymon Lewicki. Wygasające z końcem czerwca kontrakty trójki zawodników nie zostaną przedłużone.

27-letni skrzydłowy w Tychach spędził dwa ostatnie sezony. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał w trójkolorowych barwach 59 meczów, w których strzelił 4 bramki. Ponadto wystąpił w pięciu spotkaniach Pucharu Polski.

21-letni Norkowski piłkarzem GKS został przed rozpoczęciem minionych rozgrywek, trafiając na roczne wypożyczenie z Lecha Poznań. Filigranowy pomocnik wystąpił łącznie w 22. meczach Fortuna 1 Ligi. Po okresie wypożyczenia „Norek" powraca do poznańskiego klubu.

Dwuletnim stażem w tyskim zespole legitymuje się także Szymon Lewicki. 33-letni napastnik trafił do GKS we wrześniu 2019 roku i w tym czasie rozegrał 49 ligowych spotkań, w których strzelił 12 goli. Dwa trafienia zaliczył również w pięciu meczach Pucharu Polski.

Kontrakty dwójki tyszan przedłużone

Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Sołowiej będą zawodnikami GKS Tychy w najbliższym sezonie Fortuna 1 Ligi. Kontrakty obu piłkarzy, które wygasały z końcem czerwca – w związku ze spełnieniem ich zapisów – zostały automatycznie przedłużone i będą obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Dla kapitana tyskiej drużyny, który nie tak dawno przekroczył granicę 200. meczów rozegranych w trójkolorowych barwach, będzie to już ósmy sezon w GKS-ie. „Grzeszczu" trafił do Tychów w grudniu 2014 roku i w ciągu siedmiu i pół roku gry stał się wiodącą postacią drużyny, w wielu momentach prowadząc ją do zwycięstw.

Łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach 33-letni pomocnik rozegrał dotychczas 193 mecze ligowe, w których strzelił 55 goli. Ponadto wystąpił w 8. spotkaniach rozgrywek o Puchar Polski i zdobył w nich 2. bramki.

Dla Łukasza Sołowieja będzie to z kolei czwarty sezon spędzony w tyskim zespole. 32-letni środkowy obrońca do Tychów przeniósł się w przerwie zimowej sezonu 2018/19 ze Stomilu Olsztyn.

Urodzony w Sokółce zawodnik w trójkolorowej drużynie wystąpił do tej pory w 56. spotkaniach ligowych i strzelił w nich 3 bramki. Do swojego bilansu dołożył również 5 meczów w rozgrywkach Pucharu Polski.