Orange Polska sprzedaje nieruchomość w centrum Tychów. Pokazano koncepcję zagospodarowania

Kiedyś oddział Telekomunikacji Polskiej, dzisiaj pusty budynek, w którym znajduje się jeden tyski bar. Nieruchomość od jakiegoś czasu bez powodzenia próbuje sprzedać Orange Polska.

  • Cena za nieruchomość? Prawie 9 mln złotych
  • Czy w "centrum Tychów" powstanie data center?
  • Właściciel działki pokazał koncepcję nowego kompleksu budynków

Od lat budynek, w którym znajdował się oddział Telekomunikacji Polskiej stoi pusty (oprócz Pubu Corrida). Po fuzji spółek Telekomunikacja Polska i PTK wszystkie nieruchomości przejęła spółka Orange Polska, która obecnie jest dominującym dostawcą telefonii stacjonarnej w Polsce. Oferta sprzedaży tyskiej nieruchomości wraz z budynkiem z powodu braku chętnych na zakup cyklicznie powraca. Obecnie cena jaką proponuje Orange Polska wynosi 8 840 000 złotych netto. W cenę wliczona jest powierzchnia gruntów 10 115 metrów kwadratowych, w tym powierzchnia budynków 5 545 metrów kwadratowych.

Data center, albo kompleks biurowców

Na działce znajduje się budynek składający się z pięciu segmentów. Wewnętrzny dziedziniec pełni funkcję parkingu. Orange Polska sugeruje, że dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej jest to świetne miejsce pod data center.

Spółka Orange Polska także proponuje wykorzystanie lokalizacji do budowy kompleksu biurowego, który mógłby składać się z czterech budynków z garażami podziemnymi. Na parterze znalazłaby się część handlowo-usługowa, z której mogliby korzystać pracownicy biur, oraz mieszkańcy.

W projekcie prezentowanym przez Orange Polska znajduje się strefa przestrzeni wspólnej, w której przewidziano ogólnodostępny deptak z zielenią oraz ławkami. W ramach inwestycji zaprojektowano łącznie 552 miejsca postojowe (71 miejsc naziemnych oraz 451 podziemnych).

Według zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego budynki, które mogą powstać na działce muszą mieć przeznaczenie usługowe z wykluczeniem:

  • gospodarki odpadami, w tym punktów zbierania i przetwarzania odpadów,
  • handlu hurtowego, magazynów, składów, baz transportowych,
  • myjni samochodów,
  • salonów sprzedaży pojazdów silnikowych,
  • stacji naprawy lub diagnostyki pojazdów, urządzeń transportowych lub ich części,
  • stacji paliw

Zobacz proponowaną koncepcję zabudowy

Tychy al Jana Pawła II