Osiedla N i O wczoraj i dziś. Kameralny spacer fotograficzny i warsztaty

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kolejny kameralny spacer. Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii.

MM Ty F 2510

Kameralny spacer fotograficzny i warsztaty to propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. Poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Nowe wersje archiwalnych zdjęć

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedla N i O i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, już w Muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera); warto także zaopatrzyć się w bilet (1 miasto/20 minut) - informują organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

  • miejsce zbiórki: ul. Armii Krajowej 27 (pod budynkiem Piekarni–Cukierni „Misztela”), Tychy
  • liczba uczestników ograniczona
  • wstęp wolny
  • zapisy: tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
  • Data: 28.08.2021
  • Godzina: 09:00
  • Prowadzenie: Anna Kura

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami - dodają organizatorzy.