Osiedla U, T, W i Z wczoraj i dziś. Kameralne warsztaty fotograficzne

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do spędzenia sobotniego przedpołudnia, wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębienia się w świat czarno-białej fotografii.

Fot. Muzeum Miejskie Tychy
MM Ty F 2259 8

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości, Osiedla U, T, W i Z wczoraj i dziś to kolejna odsłona kameralnych warsztatów fotograficznych organizowanych przez Muzeum Miejskie w Tychach.

Jak informuje Muzeum Miejskie w Tychach "Uczestnicy zobaczą, jak z biegiem lat zmieniały się Tychy i ich otoczenie. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, odnaleźć dawne kadry i tym samym rozwiązać fotograficzne zagadki".

Spacer to też okazja do rozmowy o historii Tychów,

  • architekturze,
  • założeniach urbanistycznych,
  • zmianach i ich konsekwencjach,

o tym jaką wagę ma fotografowanie przestrzeni. Działanie pokazuje także, że każdy mieszkaniec może być dokumentalistą, a jego prywatne zbiory mają wartość i mogą wpłynąć na postrzeganie dziejów miasta. Mini-wystawa prezentująca efekty działań, która powstanie po spacerze, stanowić będzie zaproszenie do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Efekty pracy uczestników staną się ważnym uzupełnieniem miejskiego archiwum, kolejnym przyczynkiem do archiwalnego zbioru, w ślad za ósemką fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Być może nowe kadry będą bazą do podobnych działań kolejnego pokolenia za 20-30 lat…

Co ze sobą zabrać?

smartfon lub cyfrowy aparat fotograficzny
Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna
Przewidywany punkt końcowy: okolice hotelu Piramida

Kiedy i gdzie?

  • Miejsce: zbiórka: przed głównym wejściem do marketu OBI, al. Bielska 109
  • Data: 09.10.2021
  • Godzina: 09:00
  • Wstęp wolny
  • Prowadzenie: Anna Kura Zapisy, 887 450 212, a.kura@muzeum.tychy.pl