Osiedle Kościuszki: Mieszkania o podwyższonym standardzie przy Parku Śląskim

Osiedle Kościuszki w Chorzowie to nowoczesna architektura, która odpowiada na potrzeby mieszkańców: najnowsze technologie i szlachetne materiały, funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, zróżnicowane metraże, duże przeszklenia i balkony, jasne wnętrza, doskonała infrastruktura i bliskie sąsiedztwo Parku Śląskiego, zwanego zielonymi płucami Aglomeracji, idealnego miejsca wypoczynku chorzowian.

Wyjątkowe osiedle składa się z dwóch wyższych, sześciokondygnacyjnych budynków mieszczących łącznie 110 mieszkań i czterech małych, punktowych, z 146 mieszkaniami, podziemnego i nadziemnego parkingu na 316 miejsc postojowych i placu zabaw.

- Z PORR S.A., firmą z wieloletnim doświadczeniem, innowacyjną, o wysokich kompetencjach, która od 6 miesięcy prowadzi prace budowlane w Chorzowie jako generalny wykonawca, realizujemy już drugą, obok Osiedla Horizon w Gdańsku, budowę prestiżowego osiedla mieszkaniowo-usługowego. Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę infrastruktury osiedla, w tym drogi wewnętrznej, osiedlowego placu zabaw oraz placu gospodarczego - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Dwa etapy Osiedla Kościuszki

W województwie śląskim J.W. Construction jest obecny od kilkunastu lat. W Katowicach oddał do użytkowania blisko 650 mieszkań. Inwestycja w Chorzowie zasili rynek mieszkaniowy miasta o ponad 250 lokali. Będzie tu można zamieszkać za niecałe dwa lata.

- Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. W pierwszej kolejności budowane są dwa wyższe budynki. Dzięki korzystnym warunkom gruntowo-wodnym płyta fundamentowa, tzw. denna, pod te budynki jest już wykonana, a stan „0” będzie osiągnięty w połowie stycznia 2022 r. Zima nie przeszkadza również realizacji II etapu, dzięki czemu budowa prowadzona była równolegle z I etapem. W efekcie na dzień dzisiejszy wyprzedzamy harmonogram o 5 miesięcy – kontynuuje Małgorzata Ostrowska.

Dogodna lokalizacja osiedla

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to prawdziwe centrum Chorzowa. Dogodna lokalizacja to gwarancja szybkiego i wygodnego dojazdu do:

  • Katowic,
  • Gliwic,
  • Zabrza,
  • Rudy Śląskiej,
  • Bytomia,
  • miast Zagłębia Dąbrowskiego.


W pobliżu znajdują się szkoły i liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc rozrywki: Skateboard Park, centrum rozrywki dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, Flyspot - Katowice Indoor Skydiving - Tunelu Aerodynamicznego, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.

- Z oferty znikają mniejsze mieszkania, kupowane jako inwestycyjne, dominuje bowiem chęć ochrony wartości posiadanych aktywów. Inna grupa klientów interesuje się mieszkaniami większymi, minimum dwu-, trzypokojowymi, na własne potrzeby - dodaje Małgorzata Ostrowska.

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. Według Narodowego Banku Polskiego, ceny mieszkań w Chorzowie wzrosły od początku 2021 roku o 10,15 proc.

Sprzedaż mieszkań
tel.: 22 777 90 00
sprzedaz@jwc.pl
Specjaliści ds. kredytów
Facebook J.W. Construction