Oszust matrymonialny wyłudził od 29-letniej mieszkanki Mikołowa 80 tysięcy złotych. Grozi mu 8 lat więzienia

Oszust na tyle opanował techniki manipulacji, że oszukanej kobiecie trudno się było wyplątać z tej matni. Przeczytajcie, jak oszust matrymonialny naciągnął 29-latkę z Mikołowa na 80 tysięcy złotych.

50 678139

Oszust matrymonialny wyłudził 80 tysięcy złotych

Jak ustalili śledczy z Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy, 32-letni mieszkaniec Mysłowic od stycznia do początku października 2021 roku wyłudził od 29-latki z powiatu mikołowskiego łącznie 80 tysięcy złotych, w kilku "transzach".

Para poznała się w internecie. Jak podają policjanci, technikę zwodzenia i manipulacji mężczyzna opanował do perfekcji. Podając fałszywe imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, co chwilę wymyślał nową historię, by tylko zdobyć kolejne pieniądze. Obiecywał 29-latce wspólne życie i był wyjątkowo uprzejmy.

Grozi mu 8 lat więzienia

29-latka, wierząc w szczerość intencji partnera, regularnie przelewała na wskazane przez niego konta bankowe. Kiedy kobieta zaczęła upominać się o zwrot, 32-latek stawał się coraz bardziej arogancki. Zaczął też ograniczać wspólne kontakty.

Zdesperowana kobieta zgłosiła się na policję. Po dwóch dniach od złożenia zawiadomienia o przestępstwie oszust trafił w ręce kryminalnych.

W piątek, 15 października 2021 roku usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie 29-latki w błąd. Podejrzany przyznał się. W trakcie składania wyjaśnień tłumaczył, że ma problemy z racjonalnym wydawaniem pieniędzy i zobowiązał się do zwrotu całej gotówki. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

czytaj więcej:

Zderzenie w Łaziskach Górnych

Łaziska Górne: Kierowca wjechał w tył samochodu

Oszust Mikołów

Oszukał budowlańców na ponad 70 tys. złotych

Poszukiwany mężczyzna

Policja poszukuje włamywacza. Rozpoznajesz?

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Pościg ulicami Mikołowa

Pościg na ulicach Mikołowa

Przejście dla pieszych

Śmiertelne potrącenie na DK 44

106kmh

37-latek z Tychów stracił prawo jazdy