Otwarcie Lodowisk – w tym roku na innych zasadach

11 grudnia otwarto lodowisko przy ulicy Brzozowej, a tuż przed świętami uruchomione zostaną dwa pozostałe. W związku z pandemią, lodowiska będą działać jednak na innych zasadach.

Lodowisko

Po otwarciu lodowiska przy ulicy Brzozowej czas na kolejne – ślizgawki pod „Żyrafą” oraz na Paprocanach wpuszczą pierwszych gości już 19 grudnia, tuż przed świętami. Jednak w tym roku, lodowiska wprowadzą inne zasady przyjmowania chętnych na zimowe sporty łyżwiaży, zgodne z reżimem sanitarnym stale obecnym w miejscach publicznych od czasu pandemii koronawirusa.

Po pierwsze, ograniczeniu ulegnie liczba uczestników, przebywających w jednym czasie na lodowisku. Ich maksymalna liczba to 60 – przynajmniej jeśli chodzi o lodowisko przy ulicy Brzozowej. Ponadto średnio co godzinę i piętnaście minut, lodowisko będzie zamykane na 45 minut w celu dezynfekcji. Ten konkretny obiekt będzie więc czynny w godzinach od 8.00-9.15, a następnie od 10.00- 11.15, 12.00-13.15, 15.00 - 16.15, 17.00-18.15 oraz 19.00-20.00.

Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, na samym lodowisku nie będzie to nakaz – podczas jazdy na łyżwach uczestnicy będą mogli mieć odsłonięte twarze. Natomiast tuż po zejściu z tafli, goście zobowiązani są do natychmiastowego założenia maseczki bądź zakrycia ust i nosa. Jak mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, wszystkie inne zasady również będą zachowane.

Prosimy także wszystkich korzystających o zachowywanie odstępu społecznego od innych uczestników, dodatkowo przy wejściu na teren lodowiska będzie trzeba zdezynfekować dłonie - stacja dezynfekująca będzie również ustawiona przy wejściu na taflę

Osobne będą także wejście i wyjście dla gości – będzie to funkcjonować na wszystkich lodowiskach, aby uniknąć tłumów i niepotrzebnego mijania się ludzi.