Otwarcie Lodowisk – w tym roku na innych zasadach

11 grudnia otwarto lodowisko przy ulicy Brzozowej, a tuż przed świętami uruchomione zostaną dwa pozostałe. W związku z pandemią, lodowiska będą działać jednak na innych zasadach.

Lodowisko

Po otwarciu lodowiska przy ulicy Brzozowej czas na kolejne – ślizgawki pod „Żyrafą” oraz na Paprocanach wpuszczą pierwszych gości już 19 grudnia, tuż przed świętami. Jednak w tym roku, lodowiska wprowadzą inne zasady przyjmowania chętnych na zimowe sporty łyżwiaży, zgodne z reżimem sanitarnym stale obecnym w miejscach publicznych od czasu pandemii koronawirusa.

Po pierwsze, ograniczeniu ulegnie liczba uczestników, przebywających w jednym czasie na lodowisku. Ich maksymalna liczba to 60 – przynajmniej jeśli chodzi o lodowisko przy ulicy Brzozowej. Ponadto średnio co godzinę i piętnaście minut, lodowisko będzie zamykane na 45 minut w celu dezynfekcji. Ten konkretny obiekt będzie więc czynny w godzinach od 8.00-9.15, a następnie od 10.00- 11.15, 12.00-13.15, 15.00 - 16.15, 17.00-18.15 oraz 19.00-20.00.

Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, na samym lodowisku nie będzie to nakaz – podczas jazdy na łyżwach uczestnicy będą mogli mieć odsłonięte twarze. Natomiast tuż po zejściu z tafli, goście zobowiązani są do natychmiastowego założenia maseczki bądź zakrycia ust i nosa. Jak mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, wszystkie inne zasady również będą zachowane.

Prosimy także wszystkich korzystających o zachowywanie odstępu społecznego od innych uczestników, dodatkowo przy wejściu na teren lodowiska będzie trzeba zdezynfekować dłonie - stacja dezynfekująca będzie również ustawiona przy wejściu na taflę

Osobne będą także wejście i wyjście dla gości – będzie to funkcjonować na wszystkich lodowiskach, aby uniknąć tłumów i niepotrzebnego mijania się ludzi.

czytaj więcej:

Nadin mario Kghju GP 9n8 unsplash

Lodowiska w Tychach wznawiają działalność....

Lodowisko2

Lodowisko przy Żyrafie zamknięte do końca sezonu

Nowa marina paprocany

Nowa marina kosztem 23 milionów złotych

Screenshot 2022 12 09 at 13 04 36 10 grudnia Poznajmy się na sportowo ZWIEDZANIE W J UKRAIŃSKIM

Ukraińskie dzieci zwiedzą tyski stadion

Michał Kasperczyk Tychy

Stacje rowerowe na każdym osiedlu?

Wotore zdjęcie główne

Pierwsze walki na gołe pięści rozegrały się na Śląsku

Cycling

Memoriał Zygmunta Hanusika w Tychach