Papierosy w pudełkach na pizzę. Zlikwidowano nielegalną fabrykę w woj. śląskim

Mundurowi CBŚP i KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów na terenie województwa śląskiego. - Na miejscu w kilku wygłuszonych i wentylowanych pomieszczeniach ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów pakowanych w pudełkach typu „pizza” - informuje CBŚP.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) weszli razem do nielegalnej fabryki papierosów na terenie województwa śląskiego.

- Na miejscu w kilku wygłuszonych i wentylowanych pomieszczeniach ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów pakowanych w pudełkach typu „pizza”. Zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, kompresory, agregat prądotwórczy oraz papierosy, tytoń i niezbędne do produkcji komponenty, m.in. filtry i bibuły - informuje CBŚP.

Oszacowano, że przejęty towar i sprzęt do jego produkcji mają wartość około miliona złotych.

Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu osobom

Śledczy ustalili, że fabryka działała nieregularnie, ale funkcjonariuszom udało się wejść do środka w momencie, kiedy ruszała produkcja kolejnej porcji papierosów.

- Podczas działań zatrzymano siedmiu mężczyzn (trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Polski) w wieku od 36 do 57 lat - przekazuje CBŚP.

Zatrzymanych doprowadzono do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych, które polegały na wytwarzaniu wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

Sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych na trzy miesiące.

czytaj więcej:

Wandal tychy 28 12

Rozbicie przedniej szyby w busie przy Andersa - apel policji

Policja 112

Kradzież auta z komisu i szalony pościg

Seniior

Tyska policja i ZUS ostrzega przed oszustami

Policja Tychy

Tychy: Kolejne uszkodzone samochody w mieście

Smiglowiec lpr bytom

Upadek z wysokości przy ul. Towarowej

Wjechała samochodem w przedszkole w Tychach

Pomyliła pedały wjechała w przedszkole

Potrącenie pieszego Tychy

Potrącenie pieszego na ul. Glinczańskiej