Papierosy w pudełkach na pizzę. Zlikwidowano nielegalną fabrykę w woj. śląskim

Mundurowi CBŚP i KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów na terenie województwa śląskiego. - Na miejscu w kilku wygłuszonych i wentylowanych pomieszczeniach ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów pakowanych w pudełkach typu „pizza” - informuje CBŚP.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS) weszli razem do nielegalnej fabryki papierosów na terenie województwa śląskiego.

- Na miejscu w kilku wygłuszonych i wentylowanych pomieszczeniach ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów pakowanych w pudełkach typu „pizza”. Zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, kompresory, agregat prądotwórczy oraz papierosy, tytoń i niezbędne do produkcji komponenty, m.in. filtry i bibuły - informuje CBŚP.

Oszacowano, że przejęty towar i sprzęt do jego produkcji mają wartość około miliona złotych.

Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu osobom

Śledczy ustalili, że fabryka działała nieregularnie, ale funkcjonariuszom udało się wejść do środka w momencie, kiedy ruszała produkcja kolejnej porcji papierosów.

- Podczas działań zatrzymano siedmiu mężczyzn (trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Polski) w wieku od 36 do 57 lat - przekazuje CBŚP.

Zatrzymanych doprowadzono do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych, które polegały na wytwarzaniu wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

Sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych na trzy miesiące.

czytaj więcej:

Policja

Mikołów: kolejny ,,dwupromilowiec" za kółkiem

Policyjne zabezpieczenia

Ponad 200 policjantów zabezpieczało mecz

Agresor Lędziny

Groził sąsiadce i znieważył policjantów

Tyska policja

31-latek posiadał ponad 5 tys. działek dilerskich amfetaminy

Kradzież w Gemini Park Tychy

Kradzież w Gemini Park Tychy

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Ślubowanie policjanta

Nowy policjant wstąpił w szeregi tyskiej policji