„Paprocany” zwyciężyły w kategorii „Najlepsze superprodukcje”

Oddając kilkanaście tysięcy głosów słuchacze zgodnie potwierdzili, iż podcasty i słuchowiska stały się częścią naszego życia. Spośród 70 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali 21 audioprodukcji, które zostaną nagrodzone złotymi, srebrnymi oraz brązowymi statuetkami.

Za nami pierwsza edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go, dla tych którzy lubią słuchać. Słuchacze przez 4 tygodnie mogli głosować na ulubione produkcje audio i podcasty. Triumfowali rodzimi artyści, bowiem aż 20 z 21 wygranych tytułów zostało napisanych przez polskich twórców. Fani produkcji audio oddali kilkanaście tysięcy głosów na swoich ulubionych lektorów, aktorów, reżyserów, autorów, scenarzystów i podcasterów. Organizacja tego konkursu to odpowiedź na rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki.

Oprócz Bestsellerów Empiku, które od dwóch lat przyznają nagrodę dla najpopularniejszego audiobooka, brakowało w Polsce nagród nobilitujących twórców audio. Bestsellery Empiku mają za zadanie wyróżnić najpopularniejsze tytuły, te po które czytelnicy sięgali najczęściej. Empik Go postanowił oddać głos słuchaczom. Chcieliśmy, by to oni - w głosowaniu - zdecydowali, które tytuły audio są najbardziej wartościowe, który lektor podobał im się najbardziej. Nagrody BEST AUDIO Empik Go obok popularności postawiły na równi jakość i warsztat twórców – mówi Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik.

Liderzy wyścigu

Najpopularniejszą pod względem liczby oddanych głosów okazała się kategoria „Najlepsze superprodukcje”. Niemal połowa wszystkich głosów została oddana na 7 tytułów z filmowym rodowodem. Finalnie zwyciężyły „Paprocany” Pauliny Świst z udziałem Olgi Bołądź i Grzegorza Damięckiego. Polacy aktywnie głosowali także na podcasty – tutaj najlepsza okazała się Justyna Mazur i jej seria oryginalna „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres”. Rekordzistą, który zgarnął najwięcej statuetek jest Filip Kosior. To właśnie w jego ręce powędrują aż 3 nagrody. Lektor przeprowadził słuchaczy przez „Kwestię ceny” Zygmunta Miłoszewskiego, a także „przeczytał” „Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3” Jakuba Szamałka oraz „(nie)odjazdowe życie braci Collins” Rafała Collinsa. Po dwie statuetki sięgnęli także Krzysztof Czeczot, który był pomysłodawcą i reżyserem uwspółcześnionej wersji „Lalki” Bolesława Prusa oraz producentem wykonawczym superprodukcji Miłoszewskiego, a także wybitny lektor Janusz Zadura, którego interpretacje „Bez reszty” Wojtka Miłoszewskiego oraz „Ja, Inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie” Jacka Piekary podbiły serca słuchaczy.

Debiutanci i weterani w „książkowych” odsłonach

Wielu czytelników wciąż się waha, czy lepiej poznawać treść wykreowaną przez autora na papierze czy odsłuchać wersję audio z „obcym” głosem? Kategoria „Najlepszy audiobook czytany przez Autora” rozwiązała ten problem. Który z pisarzy opowiedział swoją historię najlepiej? Słuchacze zdecydowali, że to Rafał Pacześ i jego „Grube wióry”. W kategorii przepełnionej emocjami „Epicko” serca czytelników podbiły autorka Amy Harmon i lektorka Anna Skórska i to do nich powędrują złote statuetki. Z kolei w kategorii „Wysokie Napięcie” triumfowali pisarz Jakub Szamałek i Filip Kosior, odpowiedzialny za wersję audio „Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć. Tom 3”. W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z magicznym tłem. Wygrana okazała się powieść „Ja, ocalona” oraz jej autorka Katarzyna Berenika Miszczuk i lektorka Anna Szawiel. W kategorii „Perspektywy” drugie miejsce po wspomnianych braciach Collins zajął niespodziewanie podróżniczy hit self-publishingu „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”.

Pełna lista zwycięzców dostępna na stronie news.empik.com

Najlepsza superprodukcja

  • ZŁOTO: Paprocany, Paulina Świst, Produkcja oryginalna, w rolach głównych: Olga Bołądź, Grzegorz Damięcki, Akurat/Empik Go
  • SREBRO: Lalka, Krzysztof Czeczot, produkcja oryginalna na podstawie powieści Bolesława Prusa, w rolach głównych: Julia Wieniawa, Adam Woronowicz, Wiktor Zborowski, Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Musiał, Osorno Media/Empik Go
  • BRĄZ: Kwestia ceny, Zygmunt Miłoszewski, Produkcja Oryginalna, w rolach głównych: Filip Kosior, Arkadiusz Jakubik, Aleksandra Popławska, Rafał Zawierucha, W.A.B/Empik Go

czytaj więcej:

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Spowolnienie ruchu w mieście

Kolejna ulica w Tychach została zwężona

Smog

Metropolia GZM wymieni stare piece w 15 gminach

L 13

Rusza polska edycja MEDS Revival 2021 w Tychach

Prowadzone roboty drogowe na ul. Bałuckiego

Przebudowa kolejnej tyskiej drogi

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”

Remont nawierzchni w Tychach

Remonty dróg. Wykaz ulic.