Park Interaktywny, a nie plac zabaw. Nowa inwestycja w mieście

Przy ul. Andersa w tyskim Parku Górniczym powstała "wyspa naukowa mBank". W nowym ogólnodostępnym parku interaktywnym można znaleźć m.in. interaktywne urządzenia przeznaczone do samodzielnych doświadczeń. Wyspa została w całości ufundowana przez mBank Polska.

Park Górniczy przy ul. Andersa w Tychach wzbogacił się o nowe atrakcje. 7 lipca gmina Tychy podpisała porozumienie z mBankiem. W ramach umowy mBank postawił w tyskim parku interaktywną przestrzeń dla najmłodszych.

Interaktywny park

- Będzie można na niej wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie, czy wytworzyć własny prąd. Wyspy mają przyciągnąć także dorosłych, mogą stać się obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi - możemy przeczytać w opisie projektu mBanku.

Na wyspie naukowej oprócz interaktywnych urządzeń znajdują się instalacje artystyczne takie jak:

  • wieża
  • palisada
  • giga leżak

Wykonawcy zapewniają, że "wyspa naukowa mBank" została wykonana z ekologicznych materiałów.

Podobne wyspy powstały lub wkrótce zostaną zainstalowane na terenie miejskich parków w Piotrkowie Trybunalskim, Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie, Elblągu, Inowrocławiu, Olsztynie, Tarnowskich Górach i Wrześni. W regulaminie wyspy naukowej mBank w pierwszym punkcie widnieje zapis, że park interaktywny nie jest placem zabaw.