Park Wodny w Tychach zostanie ponownie otwarty. Sprawdź cennik i atrakcje

Kilka dni temu, dokładnie 4 maja, obchodzono 3. rocznicę otwarcia Parku Wodnego w Tychach. Niestety, z kompleksu basenów i atrakcji nie można było wtedy skorzystać. W związku z pandemicznymi ograniczeniami, kompleks pozostaje zamknięty. Na szczęście widok pustych basenów, wkrótce pozostanie tylko wspomnieniem. Już w sobotę, 29 maja, Park Wodny w Tychach zostanie ponownie otwarty!

Tychybasen

Tyski Park Wodny jest ekologiczny i samowystarczalny

Tyski aquapark to jedyny tego typu projekt w okolicy. Bo choć basenów w regionie pod dostatkiem, nie każdy z nich jest samowystarczalny energetycznie. Kompleks w Tychach działa w połączeniu z oczyszczalnią ścieków, która służy jako elektrociepłownia. Park Wodny wytwarza także energię, którą może oddawać miastu.

Nie tylko basen, ale też SPA, gastronomia, nauka pływania

Tyski Park Wodny, jako jedyny obiekt w mieście oferuje tak szeroką gamę atrakcji. Baseny przystosowane do różnorodnych potrzeb, SPA, nauka pływania dla dzieci, kosmetologia, sklep sportowy czy zaplecze gastronomiczne? W obiekcie jest naprawdę wszystko!

  • Strefa sportowa. To miejsce zarezerwowane dla sportowców i amatorów, którzy potrafią szybko pływać i mają określone cele. Np. Przepłynięcie konkretnego dystansu. 6-cio torowy basen ma długość 25 metrów i szerokość 12,5 metra. W strefie znajduje się także basen z ruchomą niecką, który ma długość 12,5 metra i szerokość 8 metrów. Dzięki zmiennej głębokości jest doskonałym miejscem do nauki pływania, treningów wodnych czy przeprowadzania różnych konkursów.
  • Strefa rekreacyjna. Miejsce dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Znany i lubiany basen ze sztuczną falą, brodzik dla rodziców z dziećmi, strefa zabawek mokrych, strefa laguny, most linowy, miejsce na eventy dla dzieci. Ponadto basen zewnętrzny, słoneczna łąka, kaldarium, kilka zjeżdżalni i gier interaktywnych.
  • Strefa surfingu. Można spróbować przygodny na desce. Sztuczna fala zamontowana w urządzeniu symuluje dynamicznie poruszającą się wodę. Miejsce dostosowane jest do wszystkich poziomów zaawansowania.
  • Strefa saun i łaźni piwnych. W tym miejscu chodzi o relaks. Do dyspozycji 2 sauny parowe, 3 sauny suche, sauna fińska, grota śnieżna, grota solna, basen schładzający, ścieżka zmysłów czy pokój snu. Wyjątkową atrakcją są także łaźnie piwne, w których można docenić zdrowotne i relaksacyjne właściwości chmielu, słodu jęczmiennego i wody.
  • Strefa fitness. W tym miejscu można zadbać o swoją sylwetkę. Warsztaty formy, spersonalizowane plany itp.

W Parku Wodnym znajduje się także strefa SPA. Przed zdecydowaniem się na wizytę warto przeczytać o przygotowaniu. Można w niej skorzystać z:

  • kąpieli balneologicznych,
  • sauny Ganbanyoku
  • floatingu.

Cennik

Ceny biletów uzależnione są od wyboru strefy oraz ilości czasu, który zamierza spędzić się na basenie.

  • Strefa sportowa

od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

1h – 13 zł (normalny) 11 zł (ulgowy)

2h – 21 zł (normalny) 18 zł (ulgowy)

3h – 28 zł (normalny) 23 zł (ulgowy)

od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-21:00

1h – 16 zł (normalny) 13 zł (ulgowy)

2h – 23 zł (normalny) 21 zł (ulgowy)

3h – 33 zł (normalny) 28 zł (ulgowy)

weekendy i dni świąteczne

1h – 18 zł (normalny) 15 zł (ulgowy)

2h – 25 zł (normalny) 21 zł (ulgowy)

3h – 33 zł (normalny) 28 zł (ulgowy)

  • Strefa wellness (sauny, solanki, łaźnie)

od poniedziałku do piątku

1h – 28 zł

2h – 45 zł

3h – 51 zł

no limits – 58 zł

weekendy i dni świąteczne

1h – 35 zł

2h – 51 zł

3h – 58 zł

no limits 69 zł

Ceny w strefie SPA uzależnione są od rodzaju wybranej atrakcji. Strefa jest czynna od Wtorku do piątku w godz. 16:00 - 21:00, w weekendy i dni świąteczne w godz. 13:00 - 21:00

Kąpiel solankowa kosztuje 38 zł za 40 min. Dwugodzinny seans w kabinie floatingu dla dwóch osób – to suma 280 zł.

Strefa wellness przeznaczona jest tylko dla dorosłych.

Ciągła niewiadoma...

W tej chwili rząd zdecydował się na otwarcie od 29 maja 2021 basenów, siłowni i klubów fitness z ograniczeniami. Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw mówi o możliwości wejścia do obiektu grupie stanowiącej maksymalnie 50% obłożenia basenu.

Podczas korzystania z basenów konieczne będzie przestrzeganie reguł sanitarnych. Chodzi o (w miarę możliwości) zachowanie dystansu społecznego, czy dbanie o higienę rąk.

Szczegółowe informacje obowiązujące podczas wizyty w Parku Wodnym udzielane będą po wejściu do obiektu.

zdj. Facebook Park Wodny w Tychach